| anonim_4396 a întrebat:

Deci un baiat Emy de vreo 2 ani imi tot spune ca ma place si vrea sa fie cu mine eu il refuzam pe motiv ca ma prieten si acum o luna am acceptat sa fiu cu el si in primele 2 saptamani era sel mai dulce baiat se comporta super:X imi vorbea foarte dulce imi spunea ca el chiartine la mine si tot felul de chesti de genul si este forte fosrte foarte gelos si de ceva timp a inceput sa fac tot felul de glume si imi spune mereu"mama nu te supara dar eu glumesc cu tine pentru ca te iubesc si imi place sa te aud razand" si sambata m-am intalnit cu fostul pe strada si vorbeam cu Emy si s-a enervat ca vb ca fostul si a inchis si dupa aia m-a sunat si a inceput sa ma injure i-am inchis si m-a sunat in continu timp de o ora si in final i-am raspuns si o inceput sa planga la telefon si imi cerea sa il iert ca era nervos si etc in final ne-am impacat si l-am intreabt de ce nu mai e ca la inceput si o zis ca la inceput vroia sa ma cucereasca si ca acum e sigur ca sunt a lui ...si nu stiu se enerveaza mult mult prea repede din absolut orice si bine el e dulce cu mine imi spune ca ma iubeste din 5 in 5 min si ma suna din 45-45 min dar el nu are incredere in mine si nu stiu ce sa fac sa ii dau incredere ceva idei?

2 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Eram sigura ca de asta se comporta asa de "dulce". Nu te`ai gandit vreodata ca pentru el tu ai fost doar un punct ochit, pe care dorea sa-l cucereasca doar ca sa simta el mai bine, sau ca sa se laude. Insa nu zic ca asta se intampla intre voi fiindca nu stiu f f bine situatia. Lasa`l un timp, spunandu`i ca trebuie sa pleci undeva, nu`i mai raspunde la tel, nu va mai intalniti, sa vezi cum reactioneza: o sa te astepte, crezand ca estiplecata sau o sa`si gaseasca alinarea in bratele alteia. Si daca vezi ca e baiat bun si tot la tine o sa se gandeasca spune-i ca ai nevoie ca el sa aiba mai multa incredere in tine si ca n-are de ce sa se indoiasca de tine: daca te`ai despartit de ala inseamna ca nu ti-a mai convenit ceva si ca nu mai vrei sa te mai intorci la el, cel putin cat sunteti voi impreuna. Baftahappy

| AnA_9532 a răspuns:

Pei eu zic sa ai dai ceva timp sa vezi daca mai face asa si dupa aia daca vezi ca mai face asa ai zici revinomiar ca la inceput daca nu ne despartim incerca si vezi