| pReSeNt4AnA_3438 a întrebat:

Deci... vreau sa i zic unui baiat ca il plac ff mult dar el e foarte dragut si eu sunt foarte timida vreau sa i spun pe mess da cum? va rog dati-mi idei il ador va rog funda pentru primul care da un rasp interesant

Răspuns Câştigător
| fgch a răspuns:

Iti sugerez sa nu ii zici directhee hee Spune-i p ocolite, lasa-l pe el sa se prinda.Arata-ti intentiile foarte discret, si incearca sa observi detaliile raspunsurilor date de el(chiar daca ii zici pe mess). Cel mai bine ar fi sa ii zici fata in fata, sa ii poti observa si limbajul trupului big grin. Dar mno, daca zici ca esti timida, incearca sa ii acorzi ceva mai multa atentie decat de obicei, sa vezi daca el iti ofera inapoi.Si in cele din urma, daca si el se prinde, dar nu iti spune nimic, spune-i ceva de genu:"Stii, am tot stat si m-am gandit si, te consider un baiat foarte dragut si de treaba, si as vrea sa incercam sa fim ceva mai mult decat amici" big grin Oricum, nu ai nimic de pierdut, chiar daca sa zicem ca te refuza, nu e sfarsitul lumii, e doar un refuz.Bafta big grin

7 răspunsuri:
| UnSimpluGand a răspuns:

Paih ii zici ca de cand l-ai vazut ai inceput sa ai niste sentimente pentru el...si o sasi dea seama

Succes... dac nu poti spune-i unei prietene sa-i zic...

Funda...love strucklove strucklove struck?

| coolgirl97 a răspuns:

Draguto...Deci crezy ca el te place? Asta conteaza foarte mult! Daca esti sigura ca el te place! Atunci cda-i semne comportate mai frumoas cu el! Daca tot nu zice nimic! Prefate suparata pe mess! Sa vezy daca ii pasa! Daca te intreaba ce spui probleme cu dragostea! Si daca pare interesat ii spui problema tah cu el! Si ca iti place putin de el! Dar ca nu esti obsedata! Succes!

| viviana_1892 a răspuns:

Buna. pai poti dupa ce incepeti o convorbire sa ii faci cateva complimente (din cate am observat baietii adora asta). apoi sa ii bati niste apropouri cum ca nici uh nu ai prieten/iubit...(asta in cazul in care esti foarte timida) si apoi sa-i spui ca il placi pur si simplu. gandeste-te ca daca ii spui asta pe mess nu prea ai motive sa te intimidezi pentru ca nu te vede...
succes (add vyvy_lory daca vrei sa mai vorbim)

| anonim_1471 a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema, nu am intentionat sa ii zic, dar aveam un status gen" nici nu stiu ce sa fac...sa-ti arat ca tin la tine... iar tie nici macar nu iti pasa de mine". si pur si simplu m-a intrebat "cu cine il insel?" el nu stia sigur daca imi place de el, dar la insistentele prietenei mele i-am zis ca pentru el era status, si in final am aflat ca el stia cam de 1 an ca imi place de el, dar nu era sigur.in fine fa ca mine.nu vreau sa te sperii dar eu inca astept un raspuns de la el(P. S.:asta s-a intamplat in decembrie)dar nu mi-am pierdut speranta, dar nici nu o sa il astept toata viata(fac si rimelaughingin fine, incearca, o sa te simti mult mai linistita dupa, indiferent de ce o sa se intample. sper ca te-am ajutat.BAFTA:X:*

| Adelutza_8961 a răspuns:

Mai...aici raspunsurile se dau pentru funda?
eu iti raspuns pentru ca vreau sa te ajut. Da e greu sa iti dau un raspuns care chiar te´ar putea ajuta pentru ca nu explici situatia.
Sunteti apropiati? prieteni buni? s´au doar va salutati.Pe mess nu e cea mai buna varianta bine ar fi sa iti iei curaj sa i spui in fata. da sti nuuu. nu te duce direct.sai spui sti. Te plac foarte foarte mult. dai de inteles:d FA´I complimente spune-i ca iti place tricoul lui. baga´te in vb. vorbeste despre ceva ce sti ca si lui i face placere. Incet incet. poate tu deja ai facut asta.in cazu asta spune-i in fata. da fi calma.si sa nu pui in niciun caz pe cineva sa i spuna in locul tau.big grin Bafta´:*

| DeLLyA_4905 a răspuns:

Poti sa il iei usor. Sa bagi intrebari simple. Apoi ii zici ca vrei sa ii spui ceva, dar ca nimeni nu mai stie si ca nu mai vrei sa afle altcineva. Ii spui ca tu il placi, dar stii ca e posibil ca el sa nu te placa. Spui ca este foarte dragut(daca vrei) si ca vrei sa afli parerea lui, daca si el te place, sau nustraight face. Asa. Daca nu ai curaj asa... poti sa iti faci un alt id, sa ii spui ca esti o prietena de a ta, si ca i-ai zis ca il placi f. mult, blah, blah, blah si pe urma o sa te iala intr. pe mess. Pentru mine au mers ambele variante. Bafta big grin

| pReSeNt4AnA_3438 explică:

Deci asat e mesaj pentru o prietena