| ZebraGalbena a întrebat:

Din setarile bios-ului cred ca am tastatura setata sa nu mearga (pana porneste windows-ul) si trebuie sa apas pe f1 sau del sa pot porni pc-ul si din cauza asta nu-l pot porni. ce pot face?

5 răspunsuri:
| Glasshead a răspuns:

Dai reset la bios scotind bateria aia micuta si rotunda de la placa de baza si punando inapoi. ATENTIE: Trebuie sa scoti din priza unitatea. Funda?

| ZebraGalbena explică (pentru Glasshead):

Http://m.imgur.com/5rcgREW

Am facut ce ai zis si acu tot asa e (vezi poza). incerc F1 si DEL si nu se intampla nimic cand apas. help pls

| ZebraGalbena explică (pentru Glasshead):

Http://m.imgur.com/5rcgREW
Apas si F1 si DEL si degeaba. cu bateria am incercat. help?

| Glasshead a răspuns:

Daca nu merge treaba asta mai ai pe placa de baza un jumper unde scrie clear cmos. La fel cu pc-ul scos din priza muti jumperul o pozitie mai in fata si dupa inapoi si ti s-a resetat bios-ul.