| Camil_1944 a întrebat:

Doar pentru ca sunt parintii mei, asta inseamna ca trebuie sa ii iubesc? Uneori sunt de parere ca ar fi fost mai bine daca nu m-as fi nascut, parintii mei mereu au favorizat-o pe sora mea, pe mine abia daca ma bagau in seama. Acum ca vine bacul, singurele cuvinte pe care tata le schimba cu mine e sa ma apuc de invatat sau de ce stau degeaba. Chiar si cand e plecat si imi da telefon asta e tot ce are sa-mi spuna. Cred ca oarecum este si vina mea pentru ca mereu am ascultat orbeste de ceea ce ei mi-au spus si niciodata n-am indraznit sa-i contrazic, si acum s-au obisnuit asa cu mine. In ultimul timp au inceput sa ma enerveze si inventez diverse scuze doar ca sa plec de acasa si sa scap de ei. Deci vi se pare ciudat sa nu-ti iubesti parintii?

Răspuns Câştigător
| anonul a răspuns:

Spune-le ca te scot din minti, si sa termine x-( (dar spune-o intr-un mod vulgar ca sa priceapa ca daca nu-ti d-au pace incendiezi ceva si cineva moare in chinuri) atunci o sa-ti de-a pace, garantez. happy

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu e asta problema.nu ca nu ii mai iubesti. te-ai saturat, sunt stresanti.stiu cum vrei. poate ei sunt mandri de tine, dar nu stiu cum sa iti arate asta.fi.ti mai deschisi happy. sau arata'le ca nu trebuie sa iti mai zica ce sa faci, ca esti responsabila.

| Liviu a răspuns:

Pei problema e ca...pana mea prea iai ascultat` sau invatat asa'
Sora ta fiind mai rebela ...toti o baga in seama'
Fii mai rebela fa lucruri mai indraznete fii mai tupeista
lasa cartea deoparte dupa bac incepea sa iti inpui punctu de vederetongue

| Dootzy a răspuns:

Stiu cum este asta mi se intampla si mie doar ca am frate.Sa sti ca chiar daca au favorizat-o pe sora ta mai mult, este normal pentru ca e mai mica! Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa-ti iubesti parintii!