| alexalx1234 a întrebat:

E normal ca parintii sa ma oblige sa ma duc intr-o tabara in care se duc doar persoane ce ma iau la misto si rad de mine?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi și tu le-ai spus că vin persoanele astea? și tot te triimit? Poate încearcă prin modu ăsta să te facă să te apropii de ei/ele ca să nu mai existe situația asta ca în general în tabere toată lumea stă cu toată lumea și ajung să se înțeleagă toți între ei.

| alexalx1234 explică (pentru Adry05):

Le-am spus dl, dar degeaba. Persoanele acelea sunt imposibile

| Adry05 a răspuns (pentru alexalx1234):

Atunci profită de ocazia asta să încerci să faci pace cu ei și să încerci o oarecare împrietenire. PRefă-te că n-a fost niciodată conflictul ăsta între voi și du-te și vorbește-le cum ai vorbi cu-n amic. Iar dacă fac un comentariu răutacios, ia-o ca pe o glumă și râzi și întoarce-o ceva de genu „hahaha, așa-i? și eu am observat" dacă văd că nu te afectează ce zici și ba chiar reușești să transformi situația în ceva amuzant o să înceapă să te privească cu alți ochi

| Andreeush a răspuns:

Nu, spune-le părinților că nu vrei să mergi.
Explică părinților tăi motivele reale pentru care tu nu vrei să mergi în acea tabără.

| alexalx1234 explică (pentru Andreeush):

Asta am facut toata ziua. Nu vor sa inteleaga. Ei cred ca nu stiu cum e sa isi bata altii joc de tine fara sa fi facut ceva.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Da ce naiba esti asa ma.Rade si tu de ei.Nu te mai sta ca prostu si nu face nimic.Arata si eu putina autoritate fata de aia.

| thereisnothingleft a răspuns:

Știu cum e! Dacă nu îi poti convinge pe părinții tăi,în privința acelor persoane,mai există și varianta in care esti nevoit să îi suporți pe aia din tabără, dar atunci când se iau de tine, le dai rect peste rect, facandu-i sa se simtă rușinaţi, legandu-te de anumite aspecte(puncte slabe)ale acestora.In asemenea situatii, cand ai parte de asemenea persoane, esti nevoit să te impui.Sau tratezi totul cu indiferență, aratandu-le altora ca nu te afectează glumele lor proaste.