| anonim_4396 a întrebat:

E okay ca profesorii din scola mea sa loveasca elevii cu pumnul in burtă și cu palme peste față?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

NICIUN om pe aceasta lume NU se poate atinge de tine.
Este ABUZ FIZIC si este ILEGAL.
Cum sa fie ok?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dovezi in acest sens? Sau sunt doar vorbe auzite de la altii?

| marazx6 a răspuns (pentru darrio2007):

Colegii meu au fost loviti in burtă și cu palmele

| suntserios a răspuns (pentru marazx6):

Și ați făcut plângere la poliție?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit asa ceva...
Dar daca este adevarat, atunici se face raportare la directorul scolii.

Ai uitat sa mentionezi ca tu esti din Republica Moldova, asadar noi nu cunoastem regulile voastre scolare si ce au voie profesorii vostri sa faca copiilor, in tara voastra.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce zici? E ok?

| dullcat a răspuns:

La ce scoala esti tu? Nicaieri nu ar trebui sa se intample asta.

| marazx6 a răspuns (pentru dullcat):

O școală din comună profesorii ne numesc proști si ca nu suntem buni de nimic. directoarea la fel

| dullcat a răspuns (pentru marazx6):

Nu este normal deloc! Fix oamenii care ar trebui sa va ajute sunt cei care va abuzeaza si va tin pe loc, in loc sa ajungeti educati.Trebuie filmat si trimis impreuna cu o sesizare la inspectoratul scolar judetean.

| marazx6 a răspuns (pentru dullcat):

În anii trecuți o prietena a filmat și a arătat tatei eu știu directoarea a lovit-o și a țipat la ea

| marazx6 a răspuns (pentru dullcat):

Mulțumesc mult

| dullcat a răspuns (pentru marazx6):

Cu placere. Sper sa rezolvati.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e ok, dar din ce cauza, daca nu sunt prea indiscret?