| protozoidzZOOM a întrebat:

Este cineva la liceu de arte? sau a fost? As vrea sa imi dea cateva detalii despre cum este la un astfel de liceu daca probele eliminatori au fost grele ce trebuie sa faci dupa ce te accepta ce materii mai ai etc Fundaa

2 răspunsuri:
| Crina141 a răspuns:

Depinde pe ce specializare vrei sa te duci! Acolo se fac ore normale numai ca faci mai multe ore din ce specializare ai ales.
Poti sa te duci pe specializare de:
1.Arte plastice
2.Coregrafie
3.Muzica
4.Arta actorului
5.Arhitectura
Eu nu stiu despre ce sa iti vorbesc despre licul de arte, daca nu stiu specializarea aleasa de tine.

| protozoidzZOOM explică (pentru Crina141):

Arte plastice si arhitectura intre astea 2 nu ma pot decide! Imi poti spune te rog ce se face la fiecare? Si daca probele eliminatorii sunt grele.Eu vreau sa dau la liceul de arte Carmen Sylva Ploiesti.Cam cat conteaza media examenului? Trebuie sa aduci tu acuarelele tale si ce iti mai trebuie sau iti dau ei? Tu esti la un asfel de liceu? Te rog spune-mi daca chiar merita!?