| anonim_4396 a întrebat:

Este un baiat de clasa a8-a in scoala...si imi place de el, colea mea are o sora care este in clasa cu el si m-am imprietenit cu ea, dar daca intru cu el in vorba si mi-e rusine sa o fac o sa zica ca il plac chiar daca e adevarat, este mai mare decat mine cu 2-3 ani. Ce sa fac? Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| DontHaveANamee a răspuns:

In primul rand nu este bine sa fi timida pentru ca asta da dovada de imaturitate, copilarie.Incearca sa fi cat mai normala si sa nu te intimidezi.Incearca sa te imprietenesti cu el ca sa te obisnuiesti cu el si la un moment dat iti faci curaj si il intrebi daca si el te place.Si daca veti fi impreuna, incercati sa nu va "expuneti" la scoala. Vreau sa zic ca daca veti fi impreuna si colegii lui si ceilalti mai mari va vad impreuna, unii dintre ei vor face misto pentru ca tu esti mai mica.Si crede-ma ca am trecut si eu prin asta, eu eram a5a, el a8a,iar relatia nu a durat prea mult din pacate...Si in plus daca el e a8a inseamna ca n-o sa-l mai vezi prea des...Si acum nu vreau sa te fac sa suferi sau ceva de genul,dar cand va pleca la liceu va cunoaste prieteni noi si fete mai mari.Dar totusi,vorbeste cu el! Si nu spune "Lasa,vorbesc maine cu el" si tot asa, pentru ca va veni o zi cand va fi prea tarziu si vei regreta ca n-ai avut curajul sa vorbesti cu el, macar sa-i spui ce simti pentru el.