| ake007 a întrebat:

Eu realizez bratari impletite si pana acum le vindeam doar celor din Craiova(orasul meu), insa ieri mi-a cerut o fata din Bucuresti 5 bratari, valoarea lor ajunge la 60 de lei.http://www.akehandmade.blogspot.com/Cum fac sa i le trimit si sa primesc si banii? Ma gandeam sa apelez la Posta Romana, la serviciul ramburs, insa nu stiu ce taxe presupune si care e procedura. Ce sfaturi imi dati? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Faceam si eu mici negoturi cu marfa in afara localitati, si cumparatorul se angaja sa plateasca taxele de curierat si foloseam Cargusul. Mi se pare destul de sigur si plata la ramburs chiar e ok.

6 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Ei bine nu sunt angajat al companiei, nu am nici un interes, si nici o obligatie fata de companie, nu aveam cum sa spun altfel pentru ca celelalte compani de curierat rapid m-au cam dezamagit.

| videoblog a răspuns:

Posta e ok. sau poti incerca o firma de curierat rapid, care functioneaza pe acelasi sistem. stiu ca sunt unele care iau banii de la client si apoi ii pun in aceeasi zi la tine in cont.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti trimite prin posta cum ai zis tu, costurile sunt acceptabile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa faci da vreau si eu bratari din alea...big grin

| traumatizaNtu a răspuns:

Multumim pentru reclama gratuita.