| mycyulyn a întrebat:

Eu sunt in 2 situatii dificile"1" cred ca il plac pe prietenul prietenei mele iar el mereu imi spune ca ma iubeste si mai multe. El a spus ca vrea sa riste totul chiar daca stie ca asta il va costa sa se desparta de "cryssa" si nu stiu sa accept sau sa nu. Iar a "2"situatie e ca imi face ochi dulci unul de aproape 18 ani care stiu ca vrea doar sa o faca cu mine, dar in schimb pot spune ca ma atrage ce sa fac. Astazi mi-a cerut prietenia si am spus ca ma mai gandesc"a spus ca vrea sa afle in maxim 2 zile. Ce sa fac "?"Ce sa fac"am doar 14 ani adica pot spune ca 15"pot iubi la acceasta varsta"adevarul ca sunt putin rebela va rog ajutati-ma cu un sfat :*:*:*

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca vrei un raspuns sincer lasa-i pe amandoi in pace.Prietena ta nu merita sa ii inseli increderea, iar pentru celalalt baiat esti prea mica. Daca stii ce urmareste si vrei sa te implici in asemenea relatie e problema ta si vei suporta consecintele.Sunt baieti destui de seama ta, cauta o relatie sincera bazata pe incredere si respect reciproc si lucru foarte important niciodata in viata sa nu iti cladesti fericirea pe nefericirea altuia.

2 răspunsuri:
| bombonik31 a răspuns:

Oare merita sa strici o prietenie pentru un baiat? Draga mea, mai sunt multi si baietii nu prea pun suflet intr-o relatie.Degeaba iti spune ca te iubeste daca inca nu s-a despartit de prietena ta, daca nu i-a vb deschis si daca, cu toate ca tu te opui, nu va incerca sa te cucereasca. Iar cu cel de 18 ani, daca tie iti place accepta.Cand iti va cere ii spui ca nu o vei face ca esti prea mica si daca nu e de acord va despartiti, insa asta va insemna ca nu te iubeste. Tu stii mai multe. E alegerea ta. Dar gandeste-te bine.
ps.„Mai bine sa iti para rau ca nu ai facut decat ca ai facut!"

| mycyulyn explică:

Ajutati-ma va rog