| alicris a întrebat:

Fetele...O fata ma place foarte tare ptc "seman" cu Justin Bieber dar eu nu vreau sa profit de ea. nu o plac si nu stiu cum sa i-o spun ca sa nu o fac sa sufere... vreo idee?

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Te-ai gandit ca de fapt nu te place pe tine ca "om", ci doar pentru aspect? Ca vezi doamne semeni cu ala! :-J Poi ala-i ala, tu esti tu.

Imi pare raw sa-ti zic dar tipa chiar nu te place pe tine, ci doar ca inlocuitor pentru idolul sau. Deci se minte singura.

Si 2 chestia asta cu "ma place pentru ca seaman cu ala" ti-o zis-o ea sau ai dedus-o tu? Ca daca ai auzit de la ea, sau stii in mod sigur ca e o fana disperata, cel mai bine s-o ignori. Ptr ca tu pentru ea nu ai valoare, ci doar ala are. Deci pur ignor, n-are rost sa te mai stresezi.

Dar daca tipa nu-i neaparat o fana, dar in schimb te place, pai asta poate sa-ti dea de ganditwinking Ca poate te apreciaza si pe tine cineva si pentru calitatile din interior. Mai vede cineva si prin prizma aspectului tau fabulos.

In concluzie poate n-ar trebui sa-i dai chiar atat de rapid cu piciorulwinking

Sau daca ti-e nu-ti place de ea de nici o culoare si-ti vine sa fugi de ea cand o vezi, poti sa-i spui frumos:

"Esti o fata frumoasa si te apreciez, dar din pacate nu sunt inca pregatit pentru o relatie cu tine, hai sa lasam totul in seama timpului. Poate acesta va decide."

Intelegi? Deci o aburesti cu chestii din astea.

7 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna! Ai putea vorbi cu ea intre 4 ochi cum se spune si sa ii zici cu parere de rau ca nu o privesti cum te priveste ea. Ai putea sa ii zici ca e draguta si exista posibilitatea sa fie cu o persoana care sa ii placa si el de eawinking Bafta!

| Maomau a răspuns:

Poi nu ai ce sa-i spui! Las-o in pace si respecta-i sentimentele fara sa-i dai mai multa importanta decat persoaneleor din jur!

| alicris explică (pentru Maomau):

Mersii de raspuns

| sergiuboss99 a răspuns:

Ia uite.Nu iti fie frica de rezultatul care va iesi (supararea ei).Ea va intelege foarte usor ca tu nu ai nimic in comun cu ea, deci sfatul meu este sa nu te lasi alintat de o fata. FUNDA?

| smecheritu09 a răspuns:

Sincer? Imi pare rau pentru tine amice ( ca semeni cu justin bieber laughing ). acum daca nu vrei sa fi cu ea, nimeni nu te poate forta. daca tu nu simti. n-ai ce face! lasa totul de la sinewinking

| Batistuță a răspuns:

Spune-i că nu ești pregătit pentru o relație, sau că nu simți ceea ce simte ea pentru tine. Dar, încearcă să fii calm și sensibil când faci asta. Ai putea să încerci replica " Nu cred că te merit" smug

| justgeorgi a răspuns:

Delicata situatie...
Spune-i ca nu crezi ca suteti potriviti, ca esti sigur ca are o multime de calitati, dar ca nu ii poti coordona inimii
Daca nu simti ca iti ranesti orgoliul ii poti spune ca merita mai mult de atat.
Indiferent cum ii spui tot o va rani, dar macar n-o ai pe constiinta
Bafta!winking