| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Fetelor..am o problema si vreau sa stiu daca si voua vi s-a intamplat ..Deci de o vreme, interval a 3 luni de cate ori imi venea menstruatia..imi veneau si crampe ff puternice care pana acum nu le aveam.in combinatie cu scaun moale(diaree).De cand ma trezesc chiar prima zi de menstru ma tine scaunul moale si durerile de burta cam pana in orele 13-14.e foarte stanjenitor..si am avut norocul ca pana acum mentruatia sa-mi vina mereu in wek sau nu in timpul scolii.Dar vreau sa stiu e normal? sa ai scaun moale.o data cand iti vine menstruatia dar nu atat de multsadVoua vi s-a intamplat asa ceva pana acum? sincer vreau sa scap cumva de asta.

Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrada111111 a răspuns:

Da este foarte normal sa ai scaun moale, sa fi balonata sa ai dureri. Fiecare femeie simte aceste lucruri mai accentuat sau mai putin, depinde de corp. Daca te doarte foarte tare poti sa mergi la medicul de familie sau ginecolog sa iti dea ceva.

1 răspuns:
| kiddscream a răspuns:

Scaun moale nu am avut.dar durerile despre care zici tu e normal. orice fata care a ajuns la menstruatiie dupa un timp ii va aparea si aceasta durere. nu o sa te doara mereu asa de tare cel putin asa e la mine, asa ca stai linistita >big grin