| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA! Nu mai suport viata asta jur! Am intalnit un baiat, este dintr-un oras apropiat. 2 luni am tot vorbit, ne-am inteles foarte bine, vorbeam tot mai des, alinturi, dragalasenii. Eu mergeam de 2 ori la el in oras si tot mi-a zis sa ne vedem daca tot merg si chiar insista, de vreo 7-8 ori s-a rugat de mine. In ulimele zile, ne-am apropiat foarte tare, vorbeam toata ziua, mesaje, dar se supara din orice glumita, iar acum e foate rece. Nu ma mai cauta deloc de doua zile. Ma respinge. Iar acum, in sfarsit m-am hotarat si am zis ca merg sa ma inalnesc cu el. Cand i-am zis a spus ca nu poate doar seara pentru ca sta cu pietenii pana atunci. Serios?! Cum sa fii asa? Adica fata vine, dupa ce te-ai tot rugat de ea si acum o respingi? Sustinea sus si tare ca nu poate doar seara de la 8. Ce se intampla? M-am atasat de el ca de un prieten si mi-e greu cand e rece. A doua zi, cand am fost atunci la el in oras, m-a sunat sa-mi spuna ca ne putem vedea de la 6, iar eu nu i-am raspuns si dupa aceea mi-a trimis mesaj daca mai sunt acolo, insa eu eram deja acasa. De atunci a trecut o saptamana, ne lasam doar like-uri, nu mai vorbim. Concluzia? Pareri? Am nevoie mai ales de sfaturi!

Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Pai daca el se supara asa repede din chestii marunte era pentru ca-i pasa de parerea ta despre el, ca tinea la tine. Poate s-a schimbat pentru ca este suparat pe tine sau si-a gasit pe altcineva, ce ar fi sa vorbesti cu el despre asta, spune-i sa te lamureasca, sa-ti spuna sincer de ce este asa de rece cu tine. nu ai nimic de pierdut, merita incercat, asta daca vrei sa afli adevarul, eu nu pot sti precum nimeni nu poate sti ce se afla acum in mintea lui, putem doar presupune si da sfaturi, iar sfatul meu este sa il contactezi si sa-l rogi sa iti explice. Bafta

| Andrada0025 explică (pentru TheRealDaniel):

Ideea e ca nu vreau sa creada ca sunt usuratica, ca sunt moarta dupa el. Mereu imi place sa fac pe indiferenta si pe orgolioasa. Sau ma gandesc ca nu mai are chef demine, s-a plictisit de mine... nu stiu, am impresia ca sun in plus, ca nu mai fac parte din peisaj...

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Andrada0025):

Wow. iti place sa faci pe indiferenta si orgolioasa, crezi ca lui ii place asta? crezi ca-l faci fericit in vreun fel, daca chiar tii la el ce ar fi sa te porti ca atare si sa iei atitudine sa renunti la conceptiile gresite si sa fii tu cea care face primul pas... luandu-ti viata nu vei rezolva nimic, decat provocand mai multa suferinta, ar fi un act de egoism si mai ales prostie, deci te rog sa nu fie niciodata asta in optiunile tale.

| Andrada0025 explică (pentru TheRealDaniel):

Nu zic sa-mi iau viata, dar ma simt in plus in viata lui. happy

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Andrada0025):

Ce ar fi sa afli asta intrebandu-l o sa-ti fie mult mai bine stiind adevarul, mult mai bine decat chinuindu-te nestiind adevarul despre ce simte, nu mai fi indiferenta si arata-i afectiune si noi baietii avem sentimente... este total gresit ceea ce ai facut.

| Andrada0025 explică (pentru TheRealDaniel):

Multumesc mult! happy

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Andrada0025):

Cu mare placere big grin