| SadAngel a întrebat:

Heey, cea mai buna prietena a mea este intr-o relatie de 4 luni...in ultimul timp el a devenit rece cu ea, nu o mai alinta, nu o mai baga in seama, se comporta de parca aceasta este o straina.Ce credeti ca i s-a intamplat baiatului?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,stii si tu, este o "moda" in prezent, si anume rutina.De obicei, relatiile nu mai rezista mai mult de 2-3 luni, cu toate ca partenerii se plac, sau, cel putin, macar unul dintre ei simte acest lucru.Parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu prietena ta, si sa-i spui sa discute si ea la randul ei cu baiatul respectiv.Asta pentru ca intr-o relatie,cel mai important lucru este comunicarea. Poate ca baiatul respectiv, cu parere de rau, a cunoscut o fata de care s-a indragostit si pentru prietena ta nu mai simte nimic, insa ii este teama sa ii spuna din cauza faptului ca stie cat tine ea la el, si spera ca prin comportamentul lui aceasta sa isi dea seama.Sau poate ca problemele sunt altele, poate ca prietena ta a procedat gresit intr-o anumita situatie, si acesta s-a suparat etc.In orice caz, viata merge mai departe. Sper ca te-am ajutat!winking

| SadAngel explică (pentru LifeIsColour):

Multumesc multhappyVoi incerca sa vorbesc cu ea...dar nu ma asculta...straight face

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate s a plictisit sau i a sucit vreo una mintile

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Poade ca nu o mai place. Poate place alta fata. Spune-i prietenei tale sa vorbeasca cu el despre ei.
*-*