| R3dEyE a întrebat:

Hei. Cum cumpar bitcoins...am nevoie de bitcoins in valoare de 10 euro. Nu am zebrapay in apropiere si nici card de credit. Acesti bitcoins trebuie sa ii donez mai departe pentru un site. Multumesc

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Tu vorbesti prostii. Un bitcoin astazi 19.09. 2016 costa 562.17€. Deci...ai nevoie de...0, 01778 bitcoin.

| R3dEyE explică (pentru GdX):

Am scris 10 in loc de 6, mare chestie...dar totusi, cum pot cumpara

| GdX a răspuns (pentru R3dEyE):

Http://www.bitcoin.ro/ro/ dar daca un bitcoin este aproape 600 euro, de ce nu vrei sa intelegi ca nu poti? Intra pe site si citeste.

| ElaIliesi a răspuns (pentru GdX):

La acea vreme se putea cumpara. Si acum se pot cumpara doar 0.01 bitcoins, dar cum valoarea a crescut foarte foarte mult vorbim deja de alte sume mult mai mari.

| AskIT a răspuns:

Poti obtine bitcoin cu aceasta aplicatie pe telefon sau in browser https://goo.gl/XuluMI

| Chos3nOne a răspuns:

Deep web? xD