| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am nevoie de pareri multelaughing Deci am niste probleme in love sa zic asalaughing
In primavara lui 2012 mie imi placea de un baiat mai mare cu un an decat mine pe care-l cunoscusem prin intermediul unui prieten..In scurt timp am aflat ca si el ma placea dar cand devenisem mai apropiati s-a bagat intre noi una din colegele mele pe care toata lumea o considera o c***a (scuzati vocabularul) asa si el a inceput sa o placa mai mult pe ea ma rog si au avut loc niste certuri si schimburi de replici intre mine si fata aia pentru ca ea stia ca imi placea extrem de mult de Razvan (asa il cheama). Am incercat in mii de feluri sa-l conving ca nu e fata potrivita pentru el dar nu m-a ascultat... Dupa tot ce s-a intamplat in primavara aceea n-am mai iesit cu el nu prea am mai vorbit si am uitat de el iar el a avut pe timpul verii vreo 2 prieten sa zic asa.
Acum problema este pentru ca eu ramasesem prietena cu el si vorbeam pe mes m-am apropiat din nou de el si am inceput sa ma indragostesc din nou, dar am hoatar sa nu mai spun la nimeni decat celei mai bune prieten ca aam vazut ce s-a intamplat prima data. Acum nu stiu ce sa fac mi-e rusine sa-i spun pentru ca mie pana acum 2 luni imi placea de un coleg de al lui dar m-am certat cu acel baiat si de atunci imi place de nou de Razvan. Eu sunt foarte sufletista si pun totul la sflet si de asta mi-e frica de ce o sa spuna daca ii zic ca-mi place el pentru ca stiu ca daca va zice ceva care ma va rani o sa sufar mult ca primavara trecuta cand am plans.Plus ca daca va afla acea colega care l-a disperat pe Razvan incat el acum nu o mai suparta va vrea din nou sa se bage intre noi pentru ca ea este invidioasa pe mine si vrea sa fie mai buna decat mine (dar nu este asa).
Imi puteti da sfaturi va rog?! puppy dog eyes (scuzati ortografia dar am scris repede)

Răspuns Câştigător
| EAlice a răspuns:

Fi increzatoare in tine, daca chiar il iubesi ia-l, nu lasa orice fata proasta sa se bage in relatia ta. Stiu foarte bine, genul acela de fete care se baga in relatii ca sunt ele (sa nu zic cum), din partea mea, dai cu tupeu, si fi inaintea fetei acelea cu baiatul pe care il iubesti. Daca vezi ca nu merge iar el e rau cu tine sau spune lucruri jignitoare, inseamna ce nu Merita. Tine minte, nu suferi, fi tare iar o data o sa isi dea seama ce pierde.

8 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Cati ani ai? straight face

| Zenit313 a răspuns:

Baiatul vrea sex, nu sentimente, relatii.
Mergi mai departe.

| oanacandy12 a răspuns (pentru Zenit313):

Bai frate n-am 20 de ani si nici el...Ca sa vrea asa ceva..Plus ca-l cunosc foarte bine asa ca nu spune prostii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca omului i-a placut o curva nu trebuie decat sa devi si tu una, simplu. Ma rog, deja cum te certi cu unul iti place altul, asta inseamna ca esti pe drumul bun.

| oanacandy12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai frate nu mai vorbi daca nu iti dai tu seama dar normal ca trecuse ceva timp ca nu imi place de un baiat de pe o zi pe alta deci imi pare rau daca asta ai inteles tu crede-ma nu-s c***a daca asta insinuiezi...

| Julyanne a răspuns:

Ai incredere in tine! Nu pune la suflet daca te raneste. Mai sunt baieti in lume!

| dragosel1 a răspuns:

Ar trebui s-o lasi naibi pe aia ar trebui sa vb serios cu el pe acest fapt pentru ca daca tie ati place de el si lui de tn.......Fi smechera bagate mai repede sh daca o sa ajungeti la stadiu de iubire poate sa se bage sh Daniela Crudu.DA apropo cati ani ai?

| oanacandy12 a răspuns (pentru dragosel1):

Nu pot sa-ti spun cati ani am pentru ca daca iti zic o sa spui ca glumesc ca la anii astia eu ma gandesc la asa ceva. dar eu sunt mai matura..iti zic pe privat:*