| nimeniii23 a întrebat:

Am o problema destul de ciudata si imi este si frica ca s-ar putea sa vada vroun coleg.
De ceva vreme ma simt atrasa de una dintre prietenele mele (da sun fata) si nu stiu daca ea este! are uneori un fel de ciudate in care se uita la ochii mei si apoi la buzele mele si le musca pe ale ei sau mereu vine si ma imbratiseaza pe mine mai mult ca pe altele/altii (imbratoooseza si colegi dar nu-s geloasa sau ceva)
Si mai sunt si alte lucruri pe care le face Fum pot da fac sa ii arat ce simt fara sa ma fac de ras si sau cum as putea sa imi dau seama daca ea chiar simte ca mine
stiam ca ii place de un baiat dar nu am intrebat o pentru ca nu cred ca este treaba mea desi suntem prietene ff bune
Ajetor R

2 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

Petrecindu-ti mai mult timp cu ea iti vei da seama care sunt sentimentele ei fata de tine.

| LittleFriend a răspuns:

Depinde și de orientările ei în materie de iubit/iubită. Părerea mea este că dacă îți este o prietenă foarte bună atunci nu ar trebui să o deranjeze faptul că tu o vezi cu alți ochii decât ca pe o simplă bună prietenă și să te accepte așa cum ești, cu bune, cu rele. Acest lucru cel mai bine trebuie să-l discutați între patru ochi, când ieșiți împreună în oraș sau ceva de genul. happy Și chiar de ar fi să nu simtă același lucru nu trebuie să suferi, tot prietena ta cea mai bună va rămâne și iubit/iubită îți mai poți căuta.
Sper c-am ajutat un pic. big grin