| RadXx a întrebat:

Hei TPU as vrea sa va intreb ceva...anume:cand comanzi un produs prin posta romana cum se procedeaza,adica iti trimit ei un aviz in cutia postala sau la usa, sau til trimit prin sms(telefon)cand ridici produsul iti trebuie buletin nu? ms.Eu vreau sa imi iau un yoyo de pe yoyoromania, sper sa ma puteti ajuta...cu intrebarea

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Faci comanda produsului, optezi pentru una din cele două variante, Poșta Pomână sau Fancourier.
Dacă decizia ta e să primești coletul prin Poșta Română, taxa de expediere a produsului este mult mai mică, dar coletul îți va sosi numai în câteva zile, nu a doua zi, cum l-ai primi dacă ai opta pentru varianta Fancourier.
Vei primi în cutia poștală de acasă un aviz cu care te vei înfățișa la poștă să-ți ridici coletul. Nu-ți uita acasă cartea de identitate și banii. Atât.

3 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Vei primi un aviz acasa, sau daca nu te gasesc acasa ti-l pun in posta. Trebuie sa te duci cu acel aviz si buletinul la posta si ridici coletul

| RadXx explică (pentru Emena):

Aa,ok deci automat avizul mil pune la usa....nu? sau n-am inteles...

| Emena a răspuns (pentru RadXx):

Va suna postasul la usa sa iti dea avizul. Daca nu vei fi acasa in acel moment, gasesti avizul ori in usa, ori in cutia postala. Depinde de postas