| adrryana a întrebat:

Hei TPU,as vrea sa vorbesc cu fostul meu prieten,dar nu mai vrea sa auda de mine pentru ca cineva i-a povestit niste lucruri neadevarate despre mine,si ma gandesc ca singurul mod de a vrea sa ma vada este ca eu sa patesc ceva, stiu ca tine la mine si stiu ca va veni sa ma ajute.imi dati niste idei,de ex eu sa ma prefac ca mi-am rupt piciorul si sa il sun sa vina sa ma ajute, sau sa imi fie rau ceva de genu.sau cum sa il fac sa vrea sa vorbim?

3 răspunsuri:
| Deliciouscupcake a răspuns:

Scuză-mă că te întreb,dar asta nu a sunat puţin ca o obsesie? Adică nu e nevoie să recurgi la astfel de acţiuni ca să îi atragi atenţia. Ştiu că poate ţi-e greu,îl placi şi îţi doreşti să fii cu el din nou,dar dacă el nu a avut încredere în tine,nu a ascultat ce ai avut tu de spus şi s-a uitat la gura lumii, atunci nu merită nimic. Dacă întradevăr vrea să vorbiţi te va căuta. Nu disperă, băieţi mai sunt, şi crede-mă că nu vorbesc aşa de dragul de a vorbi, o spus din proprie experienţă. Timpul nu se opreşte în loc după o despărţire.Trebuie să faci orice spre binele tău, nu să te gândeşti la ce este mai rău. Sper că te-am ajutat.

| cristimihailov a răspuns:

Fa-ti un alt prieten.
In general, trecutul inseamna trecut.
Adica uitat. Ar fi bine sa il si ierti (si pe tine si pe el) ca sa mergi vesela in viitor.

Nu cara dupa tine rahatul trecului.