| FUCKy0u a întrebat:

Asi vrea sa slabesc.Nu sunt grasa, chiar de loc dar totusi nu sunt nici slaba-slaba si as vrea sa dau jos putin.Dar foarte repede.Cum sa fac? Dulciuri nu mai mananc si am o bicicleta si un stepper pe care merg toata ziua.Bicicleta imi arata cate calorii ard si fac in fiecare zi pe ea cate 30 de minute.Cate calorii ar trebui sa ard zilnic? Si ce ar trebui sa fac sa slabesc foarte-foarte repede? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Buna! Uite:
http://www.eva.ro/dietafitness/
Numai bine!:)

| SweetAl3x a răspuns:

Ca sa fie si sanatos, ca banuiesc ca esti in crestere...bea ff multa apa cu lamaie (fara zahar) si opreste-te din mancat inainte sa simti ca te-ai saturat. Acum depinde si de organism, bineinteles.
La mine functioneaza, dar pe cat de repede pot sa slabesc, pe atat de repede ma ingras...

| Ady125 a răspuns:

Este OK ca ai o bicicleta pentru exercitiile cardio-vasculare care de obicei slabesc cel mai repede.
Indicat ar fi sa arzi 300 calorii pe zi.
In rest, ar fi bine sa faci exercitii fizice cum ar fi : abdomene, etc. si zilnic sa maresti numarul lor cu cat poti tu, pana obosesti;
In plus ca sa slabesti trebuie neaparat sa bei apa. (minim 2 litri de apa pe zi)
Pentru ca elimini apa prin transpiratie, corpul are neaparat nevoie sa se hidrateze.
Fructele si legumele ajuta de asemenea daca vrei sa slabesti, acestea de fapt fiind cel mai bun inlocuitor pentru desert(ma refer la fructe)
In afara de bicicleta, mai exista si alte sporturi care ard multe calorii(sporturi cardio-vasculare) cum ar fi: inot, fotbal, basket, fuga, etc.
O plimbare sau o alergare prin cel mai apropiat nu strica, este miscarewinking
Si apropo, daca mananci des dar putin (mancare usoara) te ajuta mult la slabit.
Sper ca te-am ajutat...Ti-am dat niste sfaturi pe care si eu le-am mai primit si pentru mine functioneaza.
O zi buna happy