| anonim_4396 a întrebat:

Azi un prieten a venit la mine la clasa si mi-a dat o bratara. Iar in alta pauza am iesit afara cu cea mai buna prietena si el mi-a zis,, Vrei sa iesim la o prajitura?". Atunci eu i-am zis,, nu" si dupa aia impreuna cu cea mai buna prietena ne-am pus pe ras (el fiind langa noi), iar apoi prietena mea m-a tras de mana sa mergem la ea la clasa si el s-a tinut dupa mine pana la clasa ei. Cum as putea sa ii zic acum ca nu il plac. E un prieten si vecin cu mine, dar nu vreau.

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Ii spui ca tu il placi ca si amic, insa, nu ai putea vedea o eventuala relatie intre voi, pentru ca tu pur si simplu vrei altceva! Ai facut foarte rau ca ai ras de el, poate baiatul te place si o sa se simta prost din cauza asta! Cere-i scuze pentru ca ai reactonat asa si spune-i ca nu nu vrei sa te implici intr-o relatie cu el pentru ca nu esti pregatita inca de o relate!

| DozeCuVisse a răspuns:

Ii spui ca nu ai vrea sa strici prietenia cu el, asa ca mai bine sa nu fiti impreuna! si daca nu merge ii zici ca iti place de alt cineva, dar prima varianta e mai buna! Succes!love struck

| P4ndaaa a răspuns:

happy Ii spui cat mai delicat laughing ca nu ai cum sa fii cu el deoarece esti cu un alt baiat. si il iubesti fte mult. Asa nu o sa-l ranesti happy

| djfanta23 a răspuns:

Friendzone him.