| Andra12111 a întrebat:

Hei, vreau sa stiu si eu in legatura cu piercingurile de la ce varsta iti poti face? Adica stiu persoane care au facut de la 12 ani, si nu doar unul... Si ma gandesc ca poate chiar daca au la varsta respectiva poate l-au facut acasa sau ceva. am 14 ani, si vreau unul in nas, spuneti-mi si detalii mai multe daca stiti, merci ❤

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

În primul rând fiind minor trebuie să ai acordul unui părinte deoarece saloanele autorizate în care poți merge îți cer asta. Altfel nu ai cum.
Cei de 12-13 ani pe care îi vezi cu pirce-uri ori și le-au făcut singuri acasă, ori cu acordul părinților( ceea ce mă îndoiesc), ori într-un loc clandestin unde nu întreabă vârsta ci doar banii contează. Nu te sfătuiesc să mergi în astfel de locuri deoarece poți să te infectezi sau să iei vreo boală.
Gândește-te la sănătatea ta, dacă îți dorești un pirce cel mai bine ar fi să mergi la un salon de incredere, bineînțeles cu acordul părinților.

| Andra12111 explică (pentru Andreeush):

Desigur ca la un salon vreau sa merg, eu ma intrebam daca la salon te lasa sa iti faci la varsta de 14 ani, bineinteles cum ai precizat si tu cu acordul parintilor.

| Andreeush a răspuns (pentru Andra12111):

Cred că poți să îți faci.

| Andra12111 explică (pentru Andreeush):

Ok, mersi laughing