| AnutaAna0213243 a întrebat:

Heii... am trecut clasa a 8 si vreau sa fac o academie de poliție. Contează ce liceu o sa aleg dupa clasa a 8?

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Este irelevant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegiile militare oferă cea mai bună pregătire pentru o astfel de carieră.
Cu toate acestea, nu trebuie să urmezi o anumită specializare în timpul liceului, ci doar să te pregătești pentru admiterea la Academie.

| AnutaAna0213243 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| Nemessys a răspuns (pentru AnutaAna0213243):

Conteaza si media de la bac. Nu uita sa ca in timpul anilor de liceu, sa te pregatesti si pentru probele sportive de la academie. Dar daca o sa te duci la un liceu militar, nu o sa ai probleme cu asa ceva.

| B3HappyN0Worry a răspuns (pentru Nemessys):

Nu contează media de la bac, contează doar să fie luat. La academie se intră 100% pe baza probelor sportive și scrise. tongue

| AnutaAna0213243 explică (pentru B3HappyN0Worry):

Bine multumesc!