| dedddddd a întrebat:

heii kiss stiti ce as putea scrie pe felicitarea de ziua BFF-uluii meuuu?batting eyelashes ceva amuzant sau ceva despre prietenie happy

4 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

Uite cateva citate:

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati.
Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie.
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

daca mai vrei scrie pe google citate despre prietenie si dai pe primul.`

Răspuns utilizator avertizat
| Ingerashஐ♀。◕‿◕。 a răspuns:

Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.
PRIETENII FALSI: Vor ignora mesaju
PRIETENII ADEVARATZI:Il Vor Da Mai DeparThe...

Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumuseatea pana ce nu se ofileste

O prietenie adevarata nu moare niciodata
Te mai certzi, te mai superi,
Dar tot prieteni ramanetzi...
Totul e o adevarat poveste,
Cand ai prietenide nadejde!