| Andreeamariagina a întrebat:

Heiii,am și eu o dilema,dacă ești la liceu la profesională, poți face școala auto gratis indiferent ce profil ai avea?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| Hyperion7 a răspuns:

Din cate știu, posibil doar la mecanica

| just4ubr2015 a răspuns:

Decat la profesionala cu toti prostii mai bine plateste scoala si fi o fata desteapta

| neprihanitul a răspuns:

Sunt unele scoli profesionale (sau cel putin erau acum 18 ani cand eram eu in liceu) care au profil mecanic. In cadrul scolii se fac ore de practica (vopsitor auto, tinichigerie, electrician auto, mecanic, etc) si de conducere iar la sfarsit primesti permisul de conducere pentru una sau mai multe categorii pentru care ai facut practica in timpul scolii. Nu stiu acum daca mai sunt astfel de scoli profesionale.