| lovelyday a întrebat:

Hellp! me! am de facut la lb romana tema sa descriem un colt din natura! si nu am inspiratie... dau funda! va rog ajutati-ma si pe me!

1 răspuns:
| Maria_7883 a răspuns:

Ce zici de mare?
Eram pe litoral cu parintii mei si nu imi puteam lua ochii de la cerul de smarald care se intindea la fel ca maea azurie pana la infinit.Ma intrebam daca valurile vor mai inceta sa spumege fuiose si sa loveasca stancile cu brutalitate.Nisipul de un auriu fermecator imi mangaia picioarele obosite, relaxandu-ma. Obseravam cum incetul cu incetul marea se linisteste si pescarusii naravasi isi vanau prada.Am luat o scoica speand sa imi amintesc mereu de peisajul parca rupt din rai.