| Clannad a întrebat:

Help. Dau fundita

De vreo 2 ani iubesc un baiat din scoala si nu stiu ce sa fac ca sai atrag atentia.
el este genul de tip care este popular si iubit de toate fetele, iar eu sunt cam timida mai ales cand vine vorba de baieti...Va rog spuneti-mi ce sa fac

mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa mai astepti. Nu cum ai facut pana acum insa nici sa il iei direct. Sa rogi o prietena sa te ajute nu e chiar o solutie prea buna. Am facut si eu asa ceva si iti zic, nu merge. Fiind foarte popular, fii sigura ca el stie ca toate fetele il plac deci e foarte increzator. Daca te-ai duce direct la el ar putea sa faca misto de tine. Un astfel de gest l-ar face mai atractiv pentru celelalte fete pentru ca oricare ar fi aleasa ea stie ca pe tine te-a respins. Deci ea e super daca pe ea a ales-o. Incearca sa afli id-ul lui de la cineva care ti se pare de incredere si crezi ca nu va fugi sa ii spuna imediat. Daca stii ca el se pricepe la o materie anume foarte bine incearca sa intri in vorba cu el si sa il rogi sa te ajute la ceva. Daca nu exista acel ceva, inventezi tu. Usor, usor deveniti amici. Nu parasesti stadiul asta pana nu crezi ca il cunosti destul de bine. Avand incredere mare in el poate fi superficial in relatii si nu cred ca ti-ai dori asa ceva. Daca iti dai seama ca el chiar merita vorbeste odata deschis cu el, de preferat sa fiti doar voi doi. Intreaba-l ce parere are despre tine, daca ai vreo sansa cu el. Daca el este badaran atunci si te ia la misto gandeste-te ca nu ai pierdut nimic. In schimb poate fi dragut si sa ii placa de tine. Baietilor increzatori cum sunt ei le plac fetele mai timide daca vor o relatie serioasa. Succes!

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai lasa timiditatea la o parte ca nu castigi nimic cu asta... fa-te vazuta si placuta...aranjeaza-te,treci pe langa el privindu-l in ochi intens, zambeste-i sa vezi reactia lui daca si el iti zambeste, e un pas bun...incetul cu incetul atrage-i tot mai mult atentia, fa-ti curaj si abordeaza-l, dar fa-o tu, nu lasa pe nimeni sa se bage, nu pune pe nimeni sa vb in locul tau, fa tu singura ce trebuie, afla id-ul lui sau nr de tel, sau daca ai id-ul lui de mess, intra in vorba cu el, gaseste si tu un motiv sa vb cu el, inventeaza un subiect, la scoala fa cumva sa te iei in vorba cu el, spune-i ceva sa ii atragi atentia, poti sa il intrebi de exemplu cat e ceasul, sau ceva legat se scoala, ori ceva hobby-uri, vezi tu, bafta!

| Aly07 a răspuns:

Nu sunt eu cel mai bun in sftaturi dar esti sigura ca e baiatul potrivit.De obicei baietii astia populari au azi o fata maine alta si tot asa, desigur exista si exceptii, tu il cunosti mai bine. Incearca sa-l privesti si daca se uita si el la tine zambestei si atunci v-a stii ca il placi si daca simte acelasi lucru lucrurile vor veni de la sine.
E doar un sfat, poti sa tii cont de el sau nu e alegerea ta ce faciwinking.
Succes

| putzulica a răspuns:

Pai. incearca sa numai fi timidathinking spune-i unei prieteni sa vorbeasca cu el. mereu merge...

| mada. a răspuns:

Pai daca nu ai tupeu sa vb cu el face2 face incearca sa faci rost de id'ul lui, pe mess o prima discutie e mai simplu d purtat, mai ales daca esti timida.

| TeoIonela a răspuns:

Cati ani ai ca sa zici ca ai cunoscut iubirea?happy

| vladutz_9733 a răspuns:

Si pe mine ma incitat fundita...tongue! Pai ia in calucul ce ii place lui apoi incearca sa intri mai mult in domeniu... ex: el este la un club de inot, fa tot posibilul sa itri si tu acolo ...caci asa persoana respectiva va vedea ca aveti ceva in comun si tot asa treptat el te va admira... alta metoda este cea de al ajuta cu ceva (la ce el nu se pricepe ca nimeni nu-i perfect )... apoi la o petrecere incearca sa treci peste timiditate si invita-l la dans cu toate puterile pe care le ai in tine si il vei atrage in spre tine... alta ar fi sai zambesti mereu si sa incerci sa intri in vorba cu el... daca ce ti-am zis eu mai sus nu merge ma las de meseria de scos din belele! succes sper sa il cuceresti! :*tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahh... ce m-a incitat fundita! oh go on

Acum gata cu glumele laughing
Povestea ta este una tipica, am auzit-o de o mie de ori pana acum.In primul rand incearca sa ai mai multa incredere in tine, asa vei radia, si vei da tuturor impresia ca stii ce faci, in asta consta din punctul meu de vedere naturaletea happy
Fi mai vesele mai zabitoare si vei da impresia ca nu iti pasa de toate rautatile care ti se intampla. Astfel de lucruri le adoa baietii. Apoi baga-temai mult in seama cu el, da impresia ca vreti sa fiti doar amici, asta il va atrage si mai mult la tine. Zambestei, si priveste-l iar atunci cand te priveste si el fa i cu ochiul si cu mana, pune o prietena sa te impinga in el, priveste-l tot timpul.
Iar apoi priveste-i in ochi, daca i se maresc puplele inseamna ca te place (fapt dovedit)...happy

Avem incredere in tine ca vei reveni sa ne spui povestea de dragoste. Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj si sai spui, asa am procedat si mi-a reusit.