| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport! fosta mea prietena cea mai buna imi scoate ochii din orice de ex. cand mai stau de vorba cu baietii din clasa(prieteneste) zice ca ma tin dupa fundul lor. sau se ia de mine si imi raspunde rautacios la aproape orice as spune. cel mai groaznic lucru e ca baiatul pe care eu il plac o place pe fosta mea prietena ( vreau sa mentionez ca stie ca eu il plac)ea stie ca il plac si incearca sa ma faca tot timpul geloasa iar atunci cand eu ii spun ceva ce nu ii convine face pe victima si niste scene de ma face pe mine de ras in fata tuturor si incepe sa tipe si sa planga tocmai atunci cand e si acel baiat si cand e multa lume atenta la noi. nu stiu ce sa mai fac. va rog ajutor!

3 răspunsuri:
| anutzaEu a răspuns:

Pai,cea mai buna prietena a ta(fosta),este GELOASA,daca ea stie ca tu il placi pe baiatul asta de care vorbesti,ea crede ca poate o sa fii cu el...
Nu iti dai seama,chiar este geloasa.
Asa se comporta si o fata de la mine din clasa cu mine,pentru ca stateam cu iubitul ei(pe care il cunosc de la gradinita).
Dar ea a fost cea mai buna prietena a mea.
Din gelozie omul poate face orice.
Si se poarta urat cu tine pentru ca e geloasa dar si pentru ca nu vrea ca nimeni sa nu mai vorbeasca cu tine, ca sa castige ea atentie si sa fie ea mai populara.
Sfatul meu este sa ii zici chiar asa:'
''Fa du-te dracu de centurista si lasa-ma in pace, ca de obicei tu te tii dupa fundu meu, iar dupa ma injuri, ia du-te tu si cauta-ti o prietena care sa faca tot ce vrei tu si sa te stearga si la cur, da lasa-ma odata in pace ca esti sacaitoare rau! Si nu mai fa pe victima ca sa atragi atentie''
SFARSIT!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta! SI INJUR-O PANA NU MAI POTI!(da nu la scoala ca sa nu ii zica lu diriga ta sau ceva!)
Sau daca mai vine la tine si iti zice ceva pur si simplu ii zici:''Date ca daca iti dau una te fac afis pe perete'' sau ''daca iti dau una zbori pe Marte!'' sau pur si simplu o impingi.
Simplu si la obiect! Sper ca te-am ajutat!
BAFTA!

| anonim_4396 explică (pentru anutzaEu):

Pai, e bun sfatul, dar cred ca daca as zice ce ai spus tu s-ar apuca de bocit si ar atrage mai multi de partea ei si pot sa pun pariu ca ar zice ''parca nu mai esti tu" oricum mersi petru sfat

| anutzaEu a răspuns:

Dar zii si tu dupa sa nu mai faca pe victima, si daca zice nu esti tu, ii zici ca din cauza ei te-ai schimbat.
Nu stiu, asta e parerea mea.