| ByMine a întrebat:

Hey,am si eu o intrebare mi-am facut o gaura pentru pierce in buza, am 13 ani si...am intepato de vreo 3 ori, cand am scos acul nu mai gaseam iesirea...am reusit intr-un final sa-mi fac un pierce handmade acolo laughing intrebarea este : daca scot piersu dupa 2-3 zile se face gaura calumea si pot sa-mi pun altu? dau funda (p.s:fara chestii gen "ai innebunit?"sau"la varsta asta" si chestiii oh go on )

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Îţi recomand să nu scoţi pierce-ul actual ce îl ai în gaură decât după ce se vindecă cât de cât, asta înseamnă măcar 2-3 săptămâni. Apoi poţi să-l schimbi cu unul dintr-un material inoxidabil, de preferat argint. Dacă îl scoţi acum rişti să se infecteze sau să îngreuneze vindecarea. Ai grijă de chestiile de genul, altfel pot să rămână urme urâte de tot.

7 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Ma doare numai citind ce ai scris tu pe aici, de ce te mutilezi?
daca voiai asa mult puteai sa te duci la un profesionist sa iti faca, nu cred ca e asa de scump @_@
auci

| ByMine explică (pentru Azazea):

Sincer..nam avut chef sa astept, si nu doare chiar deloc happy simti doar o presiune

| Azazea a răspuns (pentru ByMine):

Am fost de fata cand unele prietene si-au facut, si au umplut chiuveta de sange si apoi uneia din ele i s-a umflat limba, facut infectie, mancat deloc, pana la urma una a ramas cu pierceul, una l-a scos dupa vreo 2 zile, si una, s-a mutilat degeaba, a pierdut o gramada de sange dar nu a reusit sa isi facalaughing
nah ma bucur ca tie ti-a iesit din prima, sper sa nu ai probleme big grin

| ByMine explică (pentru Azazea):

Lol...mie nici sange nu mi-a curs...dar oricum laughing ma simt norocoasa dupa povestioara asta laughing

| Azazea a răspuns (pentru ByMine):

Da, chiar estibig grin
eh ma bucur big grin