| eueueu123 a întrebat:

Hey! happy intrebare pentru fete happy deci... prietena mea are aproape 14 ani, i'a venit menstruatia de vara trecuta tocmai pe la inceput, se dezvolta normal, nu are burta deloc, este la o inaltime potrivita si cu greutatea, are fundul ceva mai bombat, si sani destul de mari ca sa zic asa happy insa nu stie daca sa poarte sau nu sutien cat timp sanii sunt in crestere... nu poarta push'up sau prostii din'astea! insa se vede mult mai frumos cu un sutien cu buretele subtire, decat cu o bustiera straight face ea poarta de ceva timp sutien, s-a obisnuit, doar ca nu stie daca afecteaza pe viitor cresterea acestora happy
astept raspuns!
multumesc!

Răspuns Câştigător
| ღBrunette a răspuns:

Unii medici chiar îţi recomandă să porţi sutien cât timp sânii se află în creştere. Pe lângă că sutienul oferă un alt aspect, îi mai şi susţine, deci te scapă de probleme pe viitor. Purtând sutien vor creşte frumos şi nu se vor lăsa. Singura condiţie este să nu porţi sutiene strâmte. E mai bine să porţi un sutien cu o mărime mai mare, care nici nu îţi oferă vreun discomfort şi nici nu îţi creează probleme.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cred ca e chiar indicat, daca porti sutien o sa-i tina ridicati si cresc frumos. Vrei sa-i ai lasati si flescaiti?

| JustMusic a răspuns:

Eu tot de la 14 ani port sutien si vad ca imi cresc normal. Daca poarta marimea potrivita si nu il strange ca sa plesneasca nu o afecteaza daca il poart anormal nu are ce sa-i strice.