| ElyEla13 a întrebat:

Hey! Ma puteți ajuta cu ceva va rog?

Am avut o prietena buna cu care m-am certat. Băieții din clasa mi-au spus ca prietena asta a mea le-a spus ca am făcut-o idioata, DAR NU E ADEVARAT.

La un timp ma iertase, dar s-a răzgândit după ce o " minunata " colega de a mea i-a spus numai niște minciunii despre mine.

Cu mama nu pot vorbi, nu ma înțelege.
Am o mama super, dar nu ma înțelege, când vorbesc cu ea despre asta spune :
-"Eh, lasă ca va împăcați voi! "

De fiecare data când ma vede, fosta mea prietena da ochii peste cap și nu ma lasă niciodată sa termin o propoziție când vorbesc cu ea ca începe sa ma întrerupă spunând :
- Nu vreau! Nu ma interesează! *apoi pleacă*
Nu e corect! Nici nu mai pot...

Si de când m-am certat cu ea colegii sunt astfel... Adica
Rad de mine când fac ceva greșit, nu mai vorbesc cu mine...

Dau funda pentru cel mai bun răspuns de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu mai incerca sa intri in discuti cu ea ai un pic de demnitate.
Daca ei nici macar nu ii pasa de ce spui tu si nu are incredere in tine nu merita prietenia ta.Din cate se vede este o fata mai populara ce influenteaza oarecum si alti colegi sa se comporte urat cu tine si mai bine te indepartezi de ei deoarece ei rad tocmai pentru faptul ca insisti sa umbli dupa ea si sa ii cersesti oarecum prietenia.
Fi indiferenta si fa-ti alti prieteni.

5 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Nu mai fi asa dramatica. Ai sa vezi ca se vor schimba multe in bine.

| Raniaa a răspuns:

"Prietena ta bună" crede ce-i spune un "nimeni"... iar pe tine, nici măcar nu te ascultă?!
Fata aceea, numai prietenă nu-ți este. Nu îți bate capul cu astfel de persoane, nu merită.

| 2k18Tpu a răspuns:

Prieteni? Tu trebuia să îți vezi de treabă că nu există prieteni mai ales în liceu unde este multa imaturitate, degradare etc.Foloseste-te de ei cumparele de mâncare, razi cu ei până când își capătă atenție pentru tine și pe colega aia cu creierul cat oul de găină îndepărtează te de ea

| LN936 a răspuns:

Este foarte bine cand ai o prietena buna, deoarece ei îi spui secretele, va distrati impreuna, va sustineti...
Faptul ca v-ati certat nu e nimic strasnic, e normal ca sa existe invidie in clasa si persoane care sa faca doar rau. Daca regreti ca te-ai certat cu prietena ta trebuie sa discuti cu ea, dar nu la scoala unde iti sunt colegii tai invidiosi ci in alta parte unde sa fiti doar voi doua, ca sa vorbiti calm, sa-i spui tot adevarul si cum s-au produs lucrurile in realitate.Sa-i spui ca colegele voastre
vor sa va desparta, dar voi trebuie sa va impacati si sa faceti asa ca sa le aratati ca prietenia voastra va continuua indiferent de minciunile pe care le vor spune ele pe la spatele vostru.Sunt sigura ca te vei impaca cu prietena ta, caci asa e la toti se cearta dar se impaca foarte repede, fiindca este plictisitor fara prietena care te face mereu sa rîzi.

| ElyEla13 explică:

Mulțumesc mult tuturor!