| danalachiveronica a întrebat:

Hey.Sunt din Republica Moldova, clasa 9.Am certificat de naștere român, deci nu-mi pot face permis de ședere.Am si pașaport român cu domiciliul in RM.Trebuie sa-mi fac carte de reședinta? Sau ce anume? Cine este intr-o situatie asemanatoare si imi poate explica?
P.S. Scuze pentru categorie

2 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Buletinul unde l-ai facut? Daca ai domiciliu in acte in Romania, nu-ti mai trebuie nimic.

| danalachiveronica explică (pentru Vanishgold):

Nu am buletin di nici nu-mi fac fiindca pierd bursa de basarabean.