| Elebrg a întrebat:

! Hey TPU! Am nevoie de câteva sfaturi, sunt unele lucruri pe care nu le înțeleg
Am o relație de 8 luni, totul e bine
El nu a avut nicio relație până acum, a vorbit cu multe, însă toate l-au respins. Eu, l-am acceptat așa cum este, și mi-a plăcut de personalitatea lui, nu de aspectul fizic.
De curând, a fost la o aniversare a unei verișoare. Și acolo, s-a întânlit cu mai multe colege de-ale respectivei (eu nu am fost, căci nu am putut) și o tipa, Ana, a îmbrățișat pe toți băieții. Așa e ea, foarte prietenoasa. Mi-a spus că nu știe sigur dacă Ana îl place sau nu, ideea e că uneori se mai uita la el pe furiș, cat timp ea se uita pe Facebook, nu a deranjat-o că se mai uita și el. Chestii de genul, așa face ea cu toți.
Acum, au început să vorbească pe Facebook, ea îi propune melodii, dar nu prea vorbește cu el.
Noi ținem foarte mult unul la celălalt, și nu îl văd în stare să se ducă cu ea, adică el spune că nu ar avea șanse, plus că e deja împreună cu mine.
Avem poze cu noi pe Facebook, și totodată pusă și relația.

Întrebarea mea e... oare ea îl place pe el?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Intrebarea mea pentru tine este: are rost sa te indoiesti de tot si sa te lasi ispitita de Ana? Daca Ana il vrea, il poate avea, asa cum si tu l-ai avut insa de ce iti bati tu capul si nu-l lasi pe el sa înțeleagă ce vrea? Daca o vrea pe Ana, nu poti face nimic decat sa accepti resemnata totul fiindcă iubire cu forta nu merge! Si eu vb. cu multi baieti si nu vreau sa ma combin cu nimeni; Facebook, WhatsApp etc. sunt facute sa comunicam, sa ne largim orizontul, sa devenim mai isteti si nu sa ne lasam ispitiți de Ana si Caiafa si sa mai si suferim pe deasupra fiindcă tu te torturezi singură cu: intrebari, ganduri, reproșuri etc. si pentru ce? Gandeste-te bine, daca meriti asa ceva! Numai bine!

| Elebrg explică (pentru Caro34):

S-a rezolvat totul, mulțumesc pentru încurajare!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are sa te intrebi daca alte fete il plac sau nu pe baiat?
De ce iti creezi stress cand nu este cazul?
Multumeste-te cu ce ai, fii fericita cu baiatul asta si nu crea probleme, acolo unde nu sunt, ca nu-i normal!

| HazelEyes77 a răspuns:

Se poate sa aiba ceva pentru el dar eu zic sa nu ti faci griji daca el chiar tine la tine. Ea poate sa incerce ceva... sa testeze de exemplu daca relatia voastra e solida si nu neaparat ca ar vrea ea ceva cu el ci sa se joaca doar. Chestia e sa nu cada el victima in astfel de jocuri ca ai zis ca n a mai avut nici o relatie in afara de tine.

| Elebrg explică (pentru HazelEyes77):

Pff...avea intenții cam. tipa respectiva, dar a revenit totul la normal

| Lzehxo a răspuns:

E foarte probabil ca Ana sa il placa, dar daca el tine la tine si te iubeste, nu iti fa griji, nu o sa te lase pentru ea.

| Elebrg explică (pentru Lzehxo):

Exact, nu a reușit să ne despartă

| ComaAlcolica a răspuns:

Raspunsul este da. Ana incearca sa il atraga e ca un fel de flirt big grin Asta mai folosesc si eu, este o metoada usoara de agatat dar in acelasi timp si foarte sexy big grin Uite iti dau un Exemplu ( eu pe metrou ma uitam la o fata o admiram de jos pana sus, ea ma surprins si a fost destul un zambet din partea ei ca sa pot sa ii zambesc si eu si atunci poc am zambit si eu si tot asa... intelegi laughing Deci da incearca sa se dea la el. Daca el a dat cumva de inteles ca are sanse cu el, ea va incerca sa il cucereasca. Bafta laughing

| Elebrg explică (pentru ComaAlcolica):

Mda...dar nu i-a reușit.s-a rezolvat totul