| SportBoy a întrebat:

Hey TPU...Am o problema
Deci imi urasc colegii...ii mai am cateva luni de suportat, dar efectiv nu ii mai suport.
Deci cativa colegi au facut un grup pe facebook si l-au denumit "Vladimir-copil copac" si chestia asta m-a suparat foarte tare.I-am intrebat ce le-am facut de se poarta asa cu mine si o fata mi-a zis "Wow m-ai impresionat cu discursul asta".
Alta chestie este ca ei imi spun Vlady si ma enerveaza.Tot pe grup o fata a zis ca in clasa are un coleg pe nume Vladimir(eu),i-am zis ca acela sunt eu si ea mi-a spus "Nu, tu esti Vlady".
Si astazi m-am cam certat cu ei pe grup.Si mi-e cam frica ca dupa cearta asta o sa inceapa mult mai rau.
De mutat in alta clasa sau scoala nu pot deoarece sunt clasa 8-a si mai am cateva luni.
Ce pot sa fac in situatia asta? Va rog, nu mai pot...

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Un val nu il simte marea.
Nu prea ai cum sa te pui impotriva lor, fiindca sunt multi.
Mai ai un an. De fapt cateva luni. Ce mai conteaza. Peste ceva timp nici nu o sa te mai deranjeze ce s-a intamplat in clasa a 8-a, crede-ma.
Fa-ti alti prieteni.
Daca ii ignori pe ei o sa ii doara mult mai tare.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| J0B0MAT a răspuns:

Ignora-i.Copii retardati.In loc sa isi vada de viata lor, stau si ii analizeaza pe altii.Nu mai ai mult.O sa scapi de ei.
Probabil ai avut un impact major asupra lor de s-au obosit sa iti faca si un grup.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Am patiti si eu asta prin clasa a 9-a. Damn, colegii mei nu puteau sa ma sufere. Totusi am ramas in clasa asta si s-au remediat lucrurile. La inceputul clasei a 10-a nu isi mai amintea nimeni lucrurile respective, se plictisisera.

Mai ai putin si te duci la liceu. O sa scapi de ei si o sa-ti gasesti alti nebuni/prosti care sa te enerveze. *spun asta intrucat cam asa este peste tot*

Vlady? Ce are Vlady? Mi se pare okay, chiar cute. Pe mine nu m-ar enerva. Mie nici macar nu imi spuneau pe nume *adica prenume*. Mi-ar fi convenit sa-mi zica "Caty". Ei foloseau vorbe mult mai dure de atat. Vlady este nimic! Probabil ca te tachineaza intrucat reactionezi.

Daca nu ai reactiona atunci si-ar pierde interesul. Asa se intampla mereu.
O sa scapi in curand de ei si o sa dai de altii. Ignora-i! Se vede clar ca doar te tachineaza. Pune-le si tu porecle! happy
Succes!

| syd2 a răspuns:

Frate nu esti singurul cu diagnoza asta, si eu tot o am. Ignora-i

| Madesz a răspuns:

Dacă știi niște replici, spune-le. Dacă nu știi, te învăț eu. Ți le zic pe chat. Și apropo, îți sunt alături de tine. Dacă ai putea să îmi dai facebook-ul lor...

| Caddy14 a răspuns (pentru Madesz):

Replicile sunt cam degeaba.Adica degeaba bati din gura daca nu poti si demonstra (nu zic de tine ci in general)mult mai bine merge aici un pic de amenintare il iei de gat si il scuturi de doua ori si sigur inceteaza

| Madesz a răspuns:

Caddy14, ai mare dreptate! Eu de fapt sunt bătăușa clasei, nu stiu ce idee de răspuns mi-a venit... Prin,, bătăușa,, zic, doar cine mă provoaca, le rup gatu'. Odată m-o provocat la bătaie un plod retardat din clasă, i-am dat un șut în C**ie de se târa ala pe jos laughing

| Caddy14 a răspuns (pentru Madesz):

Foarte bine faci tin-te tare nu te lasa batjocorita :* happy

| Madesz a răspuns:

Mersi :* happy

| Caddy14 a răspuns:

Am avut problema asta pana intr-o zi cand a venit unu la mine si mi-a dat cu un sandvis in fata.Nu sunt violent dar cand cineva intrece masura apoi ii problema laughing l-am trantit de toti peretii prin clasa i-am rupt haine si i-am spart 2 pungi de lapte in cap si de atunci nimeni nu a mai avut treaba cu mine laughing