| SimpluAndrei a întrebat:

Am 12 ani si am fost cateva luni cu o fata dar am realizat ca nu imi prea place adica nu simt nimic pentru ea.Dar este o alta fata (colega) pentru care chiar simt ceva si as vrea sa fim impreuna dar nu stiu cum sa ii spun asta Daca nu o sa ma placa? Daca toti colegii o sa faca misto de mine? Ma puteti ajuta? Noi doi suntemm firi diferite si nu stiu daca o sa mearga

8 răspunsuri:
| Dragonfly6 a răspuns:

Ai 12 ani...

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru Dragonfly6):

Ai auzit vreodata de dragostea nu are varsta? Stiu persoane la 12 ani cu relatii-in limita varstei-.

| OMEGALIN a răspuns:

Nu conteaza de ce o sa spuna colegii, asa gandeam si eu in trecut, dar orice ai face, mereu gasesc ceva de comentat asa ca mai bine ii las sa vorbeasca, vorbeste cu ea dar nu o supara pe asta cu care esti/ai fost
bafta

| elena445 a răspuns:

Pai fi dragut cu ea apropie-te si cand va veni momentul ii vei spune

| Alexxxxx1 a răspuns:

Acum in cazul tau, ai spus ca sunteti firi diferite si nu stii daca o sa mearga, ca va merge ca nu, trebuie sa incerci! Cei cu firi diferite pot fi impreuna,insa trebuie sa ai grija cum te comporti in relatie.
Cum sa ii spui? Pai la inceput incearca sa devii cat mai apropiat de ea,sa vorbesti cu ea mai mult, sa stai cu ea pe afara(daca poti). Iar dupa ce v-ati cunoscut asa mai bine(sunteti mai apropiati) o inviti in oras la un suc sau la o plimbare,povestiti,o faci sa rada,-trebuie sa se simta bine cu tine-, si la sfarsit ii spui ceva gen: sti, chiar mi-a placut intalnirea noastra, tie? astepti raspunsul si daca zice da ii spui cv gen: daca tot ne simtim asa de bine impreuna, si ne potrivim de minune, ai vrea sa fii iubita mea?
Discutiile le faci dupa cum doresti, eu doar ti-am dat o idee.
mult norocwinking

| SimpluAndrei explică:

Toate raspunsurile sunt bune vedem cand incepe scoala happy

| SimpluAndrei explică:

Alexxxxx1,ar trebui sa imi schimb look-ul? Adica port daca e vara tricou cu slogan gen rugby sau steagurile unei tari iar ca pantaloni blugi lejeri (recunosc, sunt mai plinut) Toamna: O bluza subtire iar peste, un hanorac(imi place sa imi trag gluga peste cap) si tot asa, blugi (ca pantaloni) iar iarna, ca toamna doar ca mai groase+geaca (nu este aceeasi pereche de blugi port dupa anotimp... Deci? Ce schimbari crezi ca ar mai trebui sa fac?

| andreea20012001 a răspuns:

Daca fata de care iti place e timida, draguta si stii ca ea nu zice nimic nimanui pai pune-i inainte de ora un bilet in manualul la care ve-ti avea ora la pagina la care sunteti la obiectul respectiv. Dar nu scrie de la cine-i, doar scrie, deexemplu: Ne intalnim in hol, langa clasa... Te rog sa vii singura. Anonim, iar daca nu zice la nimeni nimic si vine, pai zi-i, iar daca zice la toata clasa pai prefate ca nu tu i-ai scris. Dar daca fata e populara si toti baietii mor dupa ea, pai mai bine, nici nu stiu... Organizati cu clasa deexemplu ziua glumei, propunele si celorlalti si deexemplu 10 septembrie-Ziua glumei la voi in clasa, pentru ca nu cred ca vrei sa astepti pana la 1 aprilie, si de ziua asta a glumei, zi-i te iubesc, si vezi cum reactioneaza. Apoi foarte simplu poti sa-i zici te-am pacalit si gata. Daca toate astea nu merg scrie-mi in privat si o sa-ti scriu mai departe ce sa faci. Succes! happy