| sbafbsvlisach a întrebat:

Hey,TPU! Deci vreau sa vand niste carti online.Dar nu stiu procedura.Adica eu impachetez pachetu si toate celelalte si ma duc la posta si cum zic? Si totusi nu trebuie sa completez o fisa prin care sa ma asigur atunci cand persoana primeste coletul sa dea in schimb banii? Aaa si cum ii primesc, tot prin posta? Primesc si o instiintare prin care sa-mi spuna ca banii sunt la posta sau cum? Ajutati-ma va rogpuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Tu trebuie sa completezi un mandat postal gen
http://www.softutil.ro/wp-content/uploads/2009/11/s9_3.jpg
in care treci suma cu care ai vandut produsele din pachet + taxele postale in cazul in care acestea trebuie platite de cumparator. In momentul in care coletul este ridicat de la posta de cumparator banii pe care acesta i-a achitat iti vor veni tie prin posta, iar tu vei fi anuntat printr-o instiintare in cutia postala.

| sbafbsvlisach explică (pentru Amilik):

Si cum spun la posta ca vreau sa vand pachetul si toate cele?

| Amilik a răspuns (pentru sbafbsvlisach):

La posta exista un ghiseu de predare-primire colete. Tu trebuie sa mergi acolo sa il pui pe cantar si sa ceri un mandat pentru a-l completa. Poti cere si ajutorul doamnei de la ghiseu in cazul in care nu te descurci.