| Ker0s3x a întrebat:

! din clasa 1 am fost mereu cel mai bun din clasa (la invatatura) Anul asta s-a transferat o fata la noi in clasa...si-mi place de ea...dar nu mai invat asa bine nu stiu ce am.Ce sa fac? Ce e mai important: Şcoala sau o fată?

Răspuns Câştigător
| LostYou a răspuns:

Pai poate daca i-ai intreba pe parintii tai ei ar spune cu siguranta un singur lucru:SCOALA! Dar noi-adolescentii am spune sa impaci scoala cu dragostea.Nu-i problema sa te ocupi 1-2 ore de scoala pe zi(teme, invatat etc)iar apoi vei avea suficient timp sa ti-l petreci cu iubita ta.

4 răspunsuri:
| AenefLove a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le echilibrezi, adica sa si inveti dar sa-ti faci si timp pentru fete.Eu consider ca exista o varsta cand sunt necesare amandoua, asa ca nu renunta la nimic.Incearca sa le-mpaci pe amandoua.
Succes si sper ca te-am ajutat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricand exista timp si pentru fete, dar numai dupa ce ai terminat cu invatatul/ temele /etc

| Lesicyka a răspuns:

Inata bine si nu te rusina de ea, dar fa primul pas daca te-ai indragostit serios

| Valerika_7082 a răspuns:

Pentru o fata nu e mai important sa fii eminent,desi nu ar strica,daca te porti frumos si depui multa straduinta, faci un efort mare de ai arata ca o iubesti cred ca nu va conta ca nu inveti cel mai bine, fai cadouri mai des si spune-i vorbe dragastoase! 1