| BELIBER a întrebat:

La anul' trec in clasa a 9-a si ar cam trebuii sa ma gandesc la ce profil voi da. m.am gandit sa dau la mate-info sau la stiintele naturii.la mate ma descurc binisor, notele mele sunt toate peste 8, la chimie nu ma prea descurc, nu am nici o nota peste 7, dar tot sper ca o sa ma obisnuiesc si cu chimia.Am cateva retinerii in privinta cu profilul de mate-info pentru. ca am auzit ca este foarte greu si bacu' e si mai greu... VOI CE CREDETI? big grin...aa.si daca puteti sa imi ziceti si cate ore de mate se fac pe saptamana la profilul mate-info, va voi da fundita (:

2 răspunsuri:
| UpInTheSmokeTour a răspuns:

Poi si eu sunt la mate-info si intr-adevar e greu. Eu as zice sa te duci la stiintele naturii pentru ca e mai usor dar daca crezi ca te descurci la mate info du-te acolo. In ceea ce priveste bacul la profil de mate info daca ajungi pana in a 12-a (daca) iei sigur bacul. In ceea ce priveste orele in clasa a 9-a faci 4 ore de mate. Succes. Funda?

| patriy a răspuns:

La mate-info nu este asa de greu daca te descurci cu matematica, totusi bacul e putin mai greu(totusi dupa 4 ani la un prfil de mate-info mi s-ar parea logic sa il treci, plus ca notiunea de mai greu se aplica celor care nu sunt la un asemenea profil si nu celor de la mate-info). Daca zici ca nu te prea descurci cu chimia eu nu ti-as recomanda stiintele naturii(bio-chimie) pentru ca acolo vei avea nevoie de chimie(si ai sanse sa nu te poti obisnui cu ea daca nu ai avut un inceput bun).Si in general la mate-info se fac 4 ore de mate.