| DeniiiD_2779 a întrebat:

:*. Mi-a spus o persoana ca alcoolul sanitar este eficient impotriva cosurilor, adica le usuca. As vrea sa stiu pentru ca mi s-a parut putin ciudat ca alcoolul sanitar, spirtul in vocabularul de zi cu zi, sa actioneze impotriva cosurilor. Mersi big hug

Răspuns Câştigător
| Inoue a răspuns:

Bună! Alcoolul sanitar(spirtul) este intr-adevar bun pentru cosuri dar este si destul de daunator pielii, mai ales pentru cei cu tenul sensibil.Incearca sa presezi cate 4-5 minute cosul cu un cub de gheata infasurat intr-un tifon.Asta v-a reduce inflamatia sau incerca cu pastă de dinti.Pasta usuca pielea si cosurile or sa se retraga.Succes!
Bye bye

5 răspunsuri:
| SimoooSven a răspuns:

Pa nu e de bautlaughing. trebuie sa te dai cu el pe fatawinking... funda?batting eyelashes

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Chiar iti usuca cosurile si mai poti sa iti pui pasta de dinti laughing pe cosuti. Dar spirtul chiar functioneaza.Succes! fundita? happyhappyhappy

| Viorellilo07 a răspuns:

Eu am auzit ca daca pui niste felii de lamaie timp de 30 min pe cos se duce...

| dydydodox a răspuns:

Bunawave...eu am folosit asa ceva pentru cosuri deoarece mi-au aparut ceva cosuri pe mana si m-am dat cu alcool sanitar... vreo 2 sampamani si nu am mai avut cosuri, dar dupa o perioada buna de timp mi-au aparut din nouwinking

dar eu cred ca este foarte bun alcoolul sanitarwinking

| Liza_1511 a răspuns:

Daca nu vrei sa ti se "arda" pielea, foloseste-l cu incredere laughing. banuiesc ca esti tanara, de aceea noi trebuie sa avem grija ce produse folosim, in sensul ca nu avem voie sa folosim produse care contin alcool( demachiante, creme, spirt sanitar). Daca te duci la un cosmetician si ii spui ca ai pus alcool sanitar pe un cos o sa se uite foarte urat la tine laughing...nu avem voie, chiar daca spirtul usca cosurile, nu este sanatos, face mai mult rau... oricum eu recomand o crema de la "iwostin" pentru cosuri. In concluze ai intuit bine ca nu este bun pentru cosuri happy