| antonelayoo a întrebat:

Hey TPU!
Voi la cati ani ati avut primul sarut/ primul iubit?

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

Primul "iubit" (nici nu ii pot spune asa) l-am avut la 11 ani. Era coleg de clasa cu mine, si ne-am placut amandoi de la prima vedere. "Relatia" noastra a contat doar in imbratisari, tinut de mana si vorbe frumoase. Nu ne-am sarutat si am stat 3 luni impreuna sa zic asa.
Primul sarut l-am avut la 13 ani cu un alt baiat, tot coleg de clasa, venit dupa cel de mai sus si relatia mea cu el a fost o prostie... In sensul ca eu am vrut sa fiu cu el doar pentru ca era innebunit de o prietena care ii dadea cu flit, si l-am facut sa ma placa in timp ce eu doar ma jucam cu el laughing. Eram mica, nu stiam ce-i aia.
Insa, prima iubire am avut-o la 16 ani. Atunci a fost prima data cand chiar am iubit un baiat si nu am avut o relatie doar sa nu fiu singura, sau lucruri d-astea. Daca vrei sa iti povestesc, sa-mi spui...

| BizSinir a răspuns (pentru kRedhead):

Vreau eu! ...imi plac povestile de dragoste

| kRedhead a răspuns (pentru BizSinir):

Pai, mie imi placea de baiatul respectiv de jumatate de an, el nu stia, nu eram nici macar prieteni. Il intalnisem intr-o zi si imi ramasese imaginea lui in cap si ma indragostisem pe loc. Si dupa jumatate de an, in vara anului 2012 m-am dus pana intr-un parc de aici din oras cu niste prieteni si a venit el. El a venit la mine, m-a intrebat cum ma cheama, imi zambeaq si tot felul de chestii dragute. Am iesit cu el impreuna la vreo cateva zile si i-am recunoscut ce simt, ne-am sarutat, dar nu ne-am pus impreuna. Si am tot facut asta timp de vreo 3 luni jumatate desi nu eram impreuna pana cand m-a tradat. Intrasem intr-un conflict in care nu aveam nicio treaba, din cauza unei "prietene", iar el in loc sa ma apere si sa ma ajute a inceput sa se ia de mine si sa comenteze. Din momentul acela eu nu i-am mai dat pic de atentie, si mi-am pus in gand dorinta ca dupa un timp el sa-si dea seama ce greseala a facut si sa ma vrea inapoi.
Si in preent, asta se intampla. Tipul ma vrea inapoi, dar e deja prea tarziu. Si-a ratat ocazia. Cand am fost la picioarele lui nu si-a dorit relatie...acum si-a dat seama ce prostie a facut si s-a intors. Asa fac toti.
Si stii care e faza? Ca in timp ce se saruta cu mine, in alte zile se saruta si cu altele, si a fost si cu o gramada de fete de la mine din oras pe care le-a fraierit. Dar el stia ca am fost singura care l-a iubit si dintre toate tot la mine s-a intors.
Cam atat. Lung, dar, merita laughing.

| doreal a răspuns (pentru kRedhead):

Tare, adica ai fost puternica. Eu cam iert repede lol happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kRedhead):

Daca te "indragostesti" la prima vedere de fiecare baiat care vezi, te mai miri ca nu ai noroc la ei. naspa asa. cel putin esti mai desteapta ca majoritatea. multe idioate se intorc la ex, dupa ce le inseala (aici ma refer la sex, nu sarut sau chestii din astea).

| kRedhead a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a intamplat decat de 2 ori sa ma indragostesc la prima vedere. Nu mai sunt asa acum. Ma indragostesc de interiorul unui baiat dupa ce il cunosc, iar aspectul ramane neimportant.
Ohh, nu m-as intoarce niciodata la cineva care m-a inselat. Am patit si asta laughing

| kRedhead a răspuns (pentru doreal):

Din experienta inveti sa fii puternica... Nu ar trebui sa mai faci asta. Adica, da, orice om merita o a doua sansa, dar cate sanse sa tot dai? Dezamagirile ne fac sa iubim mai putin si timpul te face sa iti dai seama daca a meritat sau nu sa incerci a doua oara. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru kRedhead):

" iar aspectul ramane neimportant", laughing. Majoritatea ziceti la fel, dar 98% din voi bagati din burta. nu as zice ca esti la fel, dar am dubii

| kRedhead a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, eu nu sunt cine stie ce mare frumusete si uneori mai zic si eu pe strada "wow, ce baiat frumos" si lucruri despre aspect, dar ca sa fiu cu cineva si sa nu fiu fraierita imi trebuie timp sa cunosc un baiat ca sa imi pot da seama daca ma merita sa zic asa, sau nu. Acum 2 veri am fost cu un baiat de care puteam spune ca arata ingrozitor, dar sufletul lui acoperea totul pana am ajuns sa cred ca si aspectul lui e la fel de frumos. big grin