| anonim_4396 a întrebat:

Hi all! :)
In legatura cu " http://www.TPU.ro/......ine-sa-vb/ "
Mi-a dat add...imi era rusine sa vb cu el si am dat un mass
cine are multi-mess?
Dar nu a spus nimic...nici nu m-a intrebat cine sunt sau de unde am id lui:|...cred ca m-am inselat
Poate nu e pentru mine
Am nevoie de niste pareri

13 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Hey hey hey hey! nu te mai descuraja asa repedewinking si mie mi se trimit massuri si le ignor total, pentru ca mai rau ma enerveaza.
Ok, ti-e rusine. Inteleg sentimentul, am avut si eu acest sentiment, si inca-l mai am putin. Tot ce trebuie sa faci, e sa iti iei inima-n dinti, si sa incepi sa vb cu el, si daca nu mai stii ce sa zici spui ceva de genu "Scuze, dar sunt mai timida, si nu prea stiu ce sa zic in prezenta cuiva ca tine", si chestii d'astea, si-si v-a da seama ca-l placi
Este greu prima data sa faci asta dar dupa o gramada de usi ti se deschidwinking

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Dc am senzatia ca am facut o mare greseala straight face

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica? greseala ca ai postat aceasta intrebare pe TPU? prostii nu e o greseala...
Sau greseala ca ai citit raspunsul meu? scuze daca nu ti-a placut, dar asa gandesc eutongue si nici draq nu poate sa-mi schimbe parereatongue sunt incapatanat...
Deci, ce greseala mare ai facut? ca sunt curios acumlaughing

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Ma ref la faptul ca nu trebea sa il add mai bine pe tipu ala in lista...da na...
oricum in vad in fiecare zi la scoala
si nu stiu am o senzatie ciudata cand il vad :!

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Dc? bine, poate ai dreptate, dar vreau sa stiu dc crezi ca este o greseala ca l-ai adaugat in lista. Daca il vezi la scoala mereu nu inseamna ca, daca el te place, nu vrea sa te vada si pe mess, si sa vb putin cu el, sa se simta bine stiind ca-ti pasa.
Crede-ma, nu ii sta bine unei fete sa fie indiferenta, iar unii baieti se simt foarte prost cand o fata le zice "nu-mi pasa".
Parerea mea este ca ai facut bine ca l-ai adaugat in lista. Asa poti vedea mai usor cand are nevoie de ajutor, si vreau sa spun, trimite un mass, baiatu, in care el zice "cine ma ajuta cu problema la romana din clasa?" si tu stii sa o faci, e un motiv suficient sa intri in vb cu el si sa va imprieteniti, ajutandu-l.
Poti incerca de asemenea sa vb cu el mai mult si la scoala, pentru ca tine minte zicala asta "ochii care nu se vad se uita". Oh, sa nu uit, atunci cand o sa va certati, pentru ca poate o sa se intample (sper ca nu), sa nu faci pe "diva" si sa astepti sa vina el sa-si ceara scuze, decat daca esti 100% sigura ca te-a mintit, sau el a gresit...
Cred ca merg cam departe nu?tongue Tu nici nu vb bine cu el iar eu am ajuns deja la momentul in care voi va certati. Mai simplu, ce vreau eu sa spun este ca: Fii mai "flexibila" si mai relaxata, nu fii inganfata cum sunt alte fete, care cred ca numai ele au dreptate, ci fii egala cu toata lumea.
Eu o sa fiu mereu pe TPU sa vb cu tine, si sa te ajut (ador sa ajut lumea, de asta si stau pe site-ul asta, desii nu am mereu timp sa intru). Deci, daca ai nevoie de ajutor, sunt prezent mereutongue

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Iti multumesc...
adica na acu o saptamana, 2...mergeam la ora de logica si el intra in scoala cu inca un amicu si amicu lui a spus ca '' vezi ca baiatu asta te place ''
acum nu stiu doar daca o fost doar o gluma proasta
miercuri eram pe hol asteptam sa se sune de ora si el era pe hol si s-a uitat la mine...
nu stiu ce sa mai cred
si azi la fel se uita

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite cum gandesc eu. Si vreau sa te gandesti la urmatoarea chestie: Data te place, este spre binele tau sa-l intrebi, si daca nu, ce ai de pierdut?
Asta a fost gandirea mea in multe situatii, iti dau si un exemplu. La ora de mate, profa m-a intrebat daca vreau sa ies la tabla, si normal, puteam sa zic nu, pentru ca nu sunt priceput la matematica. Uite ca am iesit la tabla cu gandul asta in cap "Daca stiu, fac o parerea buna, daca nu, nu e nimic, am incercat, n-am nimic de pierdut", si uite ca la inceput nu am stiut, dar pe parcursul exercitiului mi-am dat seama cum se face, si am luat 10 la matematica, eu care am luat cea mai mica nota din scoala la proba pentru intrare la liceu la mate...
Deci, nu ai nimic de pierdut daca ii spui ca-l placi. Si crede-ma, daca se uita la tine sunt 2 posibilitati, 1 are vreun interes la tine, optiune care se intampla mai rar, si 2, ii place de tine, pentru ca un baiat de asta se uita la o fata, pentru ca o admira.
Dar intainte sa te sfatuiesc sa te trantesti in bratele lui, iti propun sa incepi usor, doar cu vorbe, si sa vezi ce fel de om este, inainte sa fii cu el, pentru ca iti poate creea probleme dupa aia, sa te ameninte, etc, pentru ca exista si barbati de genul asta, iar prin dragoste poti fi usor pacalita.
Deci daca nu esti cea mai populara fata din liceu, sau cea mai bogata, ramane ca te place, de aia se uita la tine, pentru ca ii place de tine si te admira. Atunci cand il mai vezi ca se uita la tine, ii zambesti si ii faci cu manawinking o sa se bucuretongue

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Nu nu is populara in liceubig grin...is mai tacuta de felul meubig grin
nu am avut nici o relatie pana acum... poate din cauza asta ca imi e frica

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Si poate si din cauza ca nu arat bine ca alte fete...tot timpu nu m-am acceptat cum sunt

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Jejeje, te inteleg peeeerfect, pentru ca sincer, sunt exact ca tine, mai timid, mai tacut, pana acum nu am avut relatii. cam greu. stiu cum e.
Sincer, nici eu nu prea am fost multumit cum sunt, dar sunt destul de religios, in felul meu adica nu ma duc la biserica, ci cred in Dumnezeu in propriul meu fel, si cineva mi-a spus odata "Daca nu-ti place cum arati, inseamna ca nu-ti place ce a facut Dumnezeu, deci cum poti spune ca esti credincios?" si de atunci imi place cum sunt, chiar daca nu-s cine stie ce frumusete...
Hehe, apropo, sa stii, nu mereu conteaza frumusetea, si nu pentru oricine conteaza frumusetea, eu de exemplu am fete foarte frumoase in clasa la mine iar eu sunt destul de "pupular" daca pot spune asa, dar nu ma atrage nici una cu frumusetea, ci ma tin la departare cu comportaentul pe care-l au, tipic unui baiat, tipa, urla, se bat... nu-mi place comportamentul asta, daca esti fata, poartate ca una, plus ca imi plac cele timide mai mult...
In fine, nu despre asta discutam... dar nu prea mai am timp, o sa trebuiasca sa pleccrying
Dar maine o sa intru iar, si mai putem vorbii. prin mesaje aici, pe TPU, sau daca vrei, imi poti baga un id, pe care stau de obicei cu cei de pe TPU: PortaDbzForLife1996
Id-ul asta o sa-l ai pana ma asigur ca nu esti cineva pe care-l cunosc, pentru ca nu-mi place sa mi se afle identitatea asa usor...
Desi am incredere in cineva, prefer sa am grija.
Deci, cum preferi, bagi id-ul sau continuam vorbind pe TPU, si nu uita, sunt aici mereu sa te ajutwinking
Noapte buna!

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Hei esti pe TPU?

| MenInShadow a răspuns:

Nu te descuraja asa repedewinking Stiu cum este sa fii timid, si eu am fost, dar uite un sfat. Incearca sa scapi de timiditate, pentru ca atunci cand scapi de aceasta stare, multe usi ti se deschidwinking
Deci, normal, iti place de el, si ti-e rusine sa vb cu acel baiat. Nu e rau, dar chiar si asa, intra in vb cu el. Orice, uite un ex, sa zicem ca el se pricepe la matematica sau romana, fate ca nu intelegi ceva si roaga-l sa-ti explice.
Si dupa un timp, spui ceva de genu "ce profesor bun esti" sau ceva, multor baieti le place sa fie laudati.
Intra des in vb cu el, si atunci cand nu stii ce sa spui, zii ceva de genu "scuze ca nu vb prea mult, dar sunt timida, si nu prea stiu ce sa spun atunci cand sunt cu tine"winking
O sa-si dea seama ce vrei sa spui, daca nu, intri pe TPU, imi trimiti mesaj cu ce se mai intampla pe acolo, si daca e, iti spun eu daca sa-i zici direct ca-l placi sau nu.
Unii baieti apreciaza asta, sa le spuna fetele "te plac"winking

| MenInShadow a răspuns:

Ce chestiestraight face s-au postat 2 rasplaughing pe primul il stersesem si vroiam sa fie considerat cel de-al 2 lealaughing se intampla ceva bizar aicilaughing