| Little Kid a întrebat:

Hi!
Am 13 ani(desi par mai mare) si am inceput cam devreme cu "chestiile de fata":pensatul, epilatul(care au fost chiar necesare pentru mine), MACHIAJUL.
Nu vreau comentarii!

Problema este:simt ca nu mai imi cresc sanii.ma uit pe pozele de anul trecut si parca sunt la fel.
Sunt moi si mici.
Recunosc ca si eu pun mana pe ei, chestii.

As vrea si eu cateva trucuri pentru intarirea sau cresterea lor.Va rog din suflet.
Prin bustiera(nu port sutien, doar bustiera) si un maieu mulat se vad "fleoscaiti", si nu sunt 'rotunzi' sa zic asa. sfarcul e mare si ascutitsad
Vreau sfaturi, trucuri etc.
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Pfoaai ce raspunsuri...deci sanii nu cresc tot timpul, au momentele lor ca sa zic asa, daca ai menstruatie ai rabdare cu ei, sanii cresc pana la 18 ani s-ar spune dar unora continua sa le creasca si dupa 18 ani! Pentru intarirea lor incearca niste exercitii cum ar fy: iei cate o sticla d 1 l in mana si faci exercitii, le ridici in sus apoi indoi bratele, faci miscarea asta cu cate o mana pe rand apoi cu ambele, incearca cate 10-20 de minute pe zi sau strange-ti palmele in dreptul pieptului! Degeaba iti spun fetele sa porti push-up.nu e la fel, push-up-ul e de fatada, cand o sa ai si relatii mai intime nu o sa te simti chiar ok din cauza acestei complexitati, te simti altfel cand ai sanii tai naturali si frumosi, nu artificiali(silicoane) daca nu sunt rotunzi ori din cauza ca semeni cu mama ta la forma sanilor asta insemnand ca este genetic, ori s-a intamplat la tine forma lor sa fie asa, noi fetele suntem diferite de la una la alta dar asta nu inseamna ca este ceva neregula cu tine! Din pacate exista 2 forme de sani, forma de mar si forma de parasad Dar nu trebuie sa te lasi doborata de asta! Iar daca pui mana pe ei si te pipai iar este ok, sunt lucruri absolut normale! Pentru moment nu te mai panica, ai rabdare cu ei, au perioade cand se opresc din crestere iar apoi isi pot da drumul brusc, repet depinde de la fata la fata, sper ca ti-am fost de folos

4 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Mai e timp destul, nu-ti fa de-acum grji! Pana atunci, pentru aspectul fizic, poarta un sutien cu buretel, ca sa scapi de complexe! Pa-pa!

| Little Kid explică:

Am menstruatie
Nu zic ca nu am deloc sani
Dar sunt la fel ca anul trecut
Ma ingrijoreaza ca numai crescsad
Si sunt prea moisad

Sfaturi sau trucuri? puppy dog eyes

| deniedaccess a răspuns:

Deci ...nu stiu daca ai menstruatie, poate fi si asta o chestie dar daca ai si nu ti-au crescut nu iti fa probleme...mai ai timp dar oricum push-up rezolva!

| Oana2098 a răspuns:

Daca si mama ta are sanii la fel ai putea sa astepti pana la app. 18 ani si sa iti pui silicoane. Daca nu, du-te la doctor. poate e vreo problema.Pana atunci incearca sa iti pui in bustiera burreti pentru sutien.Ast. funfitawinking