| flori_5997 a întrebat:

Imi place de un baiat, mai mare cu un an decat mine iar prietenul lui cel mai bun mi-a spus ca ma place. Dar acum cateva zile o fata mai mare decat mine cu vreo 2-3 ani m-a intrebat daca imi place de acel baiat. M-am gandit ca e ceva de rau si i-am spus ca nu. Si-a cerut scuze si mi-a spus ca el are prietena si ca de fapt ea era prietena lui si sa nu ma dau la el si chestii de-astea. ori cum nu faceam asta, dar. urmatoarea zi prietenu lui mi-a spus din nou ca ma place... deci eu nu stiu ce sa cred. oare. o fi "angajat-o" pe fata sa imi spuna ca baiatul are prietena ca sa ma faca geloasa? Ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu stiu ce sa zic!sad...
Cel mai bine ar fi sa ii spui lui in fata ca il placi si daca te place si el cu adevarat iti va spune in fata!happy big grin

| Bogdana a răspuns:

Poate el a vrut sa afle daca si tu il placi prin acea fata iar atunci cand ea s-a dus la el si i-a spus ca tu nu il placi, iti dai seama ca s-a simtit prost ca oricine cand afla ca persoana iubita nu simte la fel si a intors-o pe partea cealalta ca are prietena sa nu te dai la el.etc.,eu cred ca te place, dar e bine sa nu te arunci din prima la el sa lasi putin lucrurile de la sine dar.nu prea mult stii vorba aia: Spune-i ce simti inainte de a fi prea tarziu. Dar fa-o doar atunci cand crezi, cand stii tu sigur ca a venit momentul sa afle! Multa bafta si ai sa vezi ca o sa fie bine!kiss.winking

| licutza_1435 a răspuns:

Pai...nu e chiar asa complicat
acea afta poate il place si e ape acel baiat, dar a aflat ca lui i place de tine si nu i-a venit bine si a inceput pe tine sa te minta ca sa te indeparteze de el. si ea sa cistige

| SnicK a răspuns:

Nicidecum, Un baiat nu ar trebui sa faca asa ceva,
Cum adica sa-si trmita de ex. colega sa-i iti zica ca are prietena?
Poate colegul/baiatul acela te-a mintit cand a zis ca i place de tine.