| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva treaba asta? Vb cu un baiat de mult timp (1 an 2) este la distanta, ne-am vazut de cateva ori, in convorbirile telefonice si pe Facebook ma face asa de tare sa il ador incat pot spune ca il iubesc si ca este tot ce-mi doresc, dar cand este in fata mea nu vreau nici sa-l ating nemaisimtind atractia pe care o am fata de cum vb cu el pe Facebook sau telefonic!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil e obișnuința de a ține legătura cu el pe rețele sociale și îți creează o stare ciudată să-l ai face2face. Ori poate se poartă el diferit în viața reală

| Andreeush a răspuns:

Dacă în realitate când îl vezi nu simți nimic pentru el atunci e nașpa, ar trebui să faci ceva.
Nu poți avea o relație virtuală cu el, câți ani vrei să mai pierzi așa?

| MPersephone a răspuns:

Inseamna ca nu il iubesti pe el, ci iubesti iluzia pe care ti-ai creat-o despre el.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Cred că îți pierzi timpul cu el.

| sarahSIpisicaEI a răspuns:

Poate ești atrasă doar de personalitatea lui online. Cred ca aveti o conexiune media si atat. Încearcă sa realizezi aceeași conexiune si f2f si daca nu iese, aia e laughing) Poate fi si o chestie legată de fizic. Daca nu iti place cum arata s-ar putea sa nu te simți atrasa de el cand il vezi. S-ar putea să simți o presiune sociala poate? Adica stim cu toții ca societatea pune anumite valori mai sus si poate crezi ca nu merită să fii atrasa de el daca nu îndeplinește acele valori? Un fel de rușine că te-ai atașat de un tip care nu pare sa îndeplinească anumite norme.