| Celentano1 a întrebat:

IMi spune si mie cineva ce NU TREBUIE SA MANANC SAU SA BEAU (si pentru cat timp) daca mi-a pus astazi o plomba la masea? (sa raspunda doar cei care au trecut prin asta sau cunosc situatia).Mie nu mi-a spus medicul nimic.sad crying ofer FUNDA

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Astazi mi-am plombat definitiv doua masele si doctora mi-a spus sa nu mananc si sa nu beau lichide 2 ore

| Celentano1 explică (pentru Maioru):

CAre este diferenta dintre o plomba definitiva si una provizorie? habar nu am de care am in gura. sad

| Maioru a răspuns (pentru Celentano1):

Plomba provizorie este atunci cand lucrarea nu este terminata si-ti pune o plomba sa acopere canalele ca sa nu intre lichide, aer sau mancare, iar cea definitiva se pune cand lucrarea este terminata.