| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti va rog, cum te simti cind porti aparatul dentar? este deranjant?

Poti sa te saruti cand porti aparatul asta? va rog frumos, vreau sa stiu ct mai urgent cit mai mult... dau funda, si punkte!

Răspuns Câştigător
| CherryKiss a răspuns:

Eu nu am fost nevoita sa port, insa cea mai buna prietena a mea da.

Sincera sa fiu. Pentru ea. A fost foarte deranjant, mai ales in prima zi cand a venit cu el la scoala. Insa cu timpul, deoarece era o fire puternica si raspundea cu aceeasi moneda celor care o luau "la misto", a reusit sa treaca cu bine peste etapa purtarii aparatului. Chiar era intr-o vreme incantata de faptul ca, lunar, isi schimba culoarea aparatului dentar si facea poze absolut mirifice cu el.

Nu este nicio lege care sa interzica sa te saruti atunci cand porti aparatlaughing deci, de ce nu? :p Prietena mea a purtat aparatul timp de 2 ani, si a avut, in acest timp, foarte multi prieteni cu care s-a si sarutat, acestor baieti parandu`se chiar minunat faptul ca are aparat dentar.

Trebuie doar sa ai grija sa te speli pe dinti dupa fiecare masa, pentru ca este urat sa iti ramana mancare printre el.

Totul e sa crezi in tine, sa nu te simti mai prejos doar pentru ca porti aparat. Pune`ti in evidenta calitatile si ascunde`ti defectele. Gandeste-te ca, daca porti acum, peste 1 an sau 2 vei avea un zambet la care nu ai visat vreodata si vei fi mandra ca ai purtat aparatul. Asa a fost si in cazul prietenei mele. Vei vedea:*

Primesc funda?

6 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Chiar daca este benefic sanatatii si aspectului danturii tale, te-as sfatui sa nul porty la intalnirile cu iubitu!
Te va deranja la inceput!:d. dar stai linistita ca te vei obisnui, ba chiar vei simti o lipsa majora cand nu-l vei mai purta!love struck
E naspa sa te saruti cu un baiat in timp ce porty aparatu dentar! nu stiu mi se pare umilitor!

De puratat va trebui sa-l porty!
Insa nu-l lua la intalnirile cu iubitu!

| DroGuleTz a răspuns:

Pai nu cred ca este chiar atat de jenant dar sa stii nu poti saruta un baiat cu el sa stii multi copii folosesc aparatele dentare :* pup dolce sper ca te-am ajutat din suflet :X:Xlove struck fundita?:*puppy dog eyes

| Nede a răspuns:

Daca te referi la aparatul fix pe care nu il poti da jos iti pot spune ca la inceput.primele 2 saptamani cam asa de deranjeaza putin dar dupa totul reintra in normal.cat despre sarut nu ai nici o problema crede'ma e la fel ca fara...

| Kqzu97 a răspuns:

Pai prima saptamana te va deranja. Dar dupa te obisnuiestioh go on...Si cred ca te poti saruta.happy

| yo_5049 a răspuns:

Pai.nu cred ca e asa greu.adica eu am patit-o si saruti fffff bine.:*:*sunt catalina

| cipicau a răspuns:

Da este okei