| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp de la fumat poti face cancer? Gen si tras in gat si in plamani.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca esti micut si plamanii tai inca sunt in plina dezvoltare, poti afce cancer si in 6 luni de stat in fum de tigara, ca tot atata fum inhalezi si daca nu fumezi tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face cancer dupa primul fum sau dupa 40 ani de fumat sau deloc.

fumatul e doar un factor de risc nu un factor declansator

| lexusen3 a răspuns (pentru suntserios):

Pai prietene, aici in cazul tau, nu prea are logica ce spuihappy, cum dupa primul' fum daca e doar un factor de risc si nu unul declansator.

| suntserios a răspuns (pentru lexusen3):

Simplu, printr o coincidenta nefericita a sortii