| ralucaralu a întrebat:

In ce tara ar fi mai bine sa fac facultatea de drept? Am mai multe sanse in strainatate sa devin avocat si sa am un loc de munca dupa absolvire? Sau e mai greu sa devin ceea ce imi doresc?

1 răspuns:
| impossible93 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa o faci in Romania, este tara ta, nu este foarte scump, iar la facultatile de stat chiar se face carte!

Termini facultatea, cauti ceva prin Ro sa ai macar putina experienta si apoi poti merge afara.
Un deputant afara castiga in jur de 1000 Euro
Iar unul cu experienta 1-3 ani cam 1. 800 euro