| ContNmc7 a întrebat:

Întrebare pentru fete. Am nevoie de ajutor maxim, desi nu cred ca ati trecut prin ce trec eu. De curand mi-a venit ciclul si am o problema cu sunetul absorbantelor, adica cu foșnăitul lor. Nu ca sunt eu mare sensibila, insa la mine acasa baia e in drept cu bucataria si daca cineva este in bucatarie se aude cand desfac un absorbant. Tata sta cam mult in bucatarie, iar eu cum trebuie sa schimb absorbant-ul dintr-o ora si jumatate in alta, imi e jena. Nu vreau sa auda cum desfac, nu stiu ce sa zic, am aceasta problema pe care o urasc. Si tot caut solutii in asa fel incat sa nu se auda cand desfac unul. Help me! Scuze pentru categorie

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Dai drumul la robinetul e apa...
Sa nu crezi ca barbatii nu stiu de aborvante..Si nu cred ca ar acorda asa o mare atentie.Te vei obisnui in timp.

| Eibogu a răspuns:

Pornește apa la robinet in baie)și fă-ți chestiile)

| Vanessika a răspuns:

Într-o zi, când ai tu timp, poti lua pachetul, respectiv pachetele la tine in camera, le desfaci pe toate si le lipsești pe bucăți de bumbac, apoi le duci la baie. Dar necesita destul de mult timp.

| anonimadinAlba a răspuns:

Probabil tatal tau nici nu baga orice sunet in seama. Oricum eu la scoala avea problema asta, dar am rezolvat o partial. Eu le desfaceam acasa (margine ambalajului), iar la scoala trebuia doar sa dezlipesc absorbantul de pe ambalaj (ceea ce nu se aude f tare daca nu te grabesti)

| Raspundebine1 a răspuns:

Poti sa tragi apa in timp ce il deschizi. big grin

| SofiaMaria32567 a răspuns:

Și eu sunt la fel intr-un fel pentru că la mine bucătăria și livingul sunt fix vizavi de baie și crede-mă că se aude foarte bine ✨dar de obicei atunci când trag apa mi-l schimb ✨și dupa aia mai fac tot felul de chestii prin baie sa nu creada că fac doar așa să zic așa...și a da le desfac marginile de dinainte ✨sper că te-am ajutat