| Andreeaioan115 a întrebat:

La 17 ani te poti considera matur sau copil?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Depinde de caz. Unii sunt destul de maturi la varsta de 17 ani.

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Matur in niciun caz. E o perioada de tranzitie.

| FaraNumePls a răspuns:

Depinde de individ, nu?
Eu zic ca la 18 edti considerat adult dar pana la urma unele persoane nici la 30 de ani nu s adulți (daca ma intelegi)

| armygirl a răspuns:

Depinde de felul tău de a fi. Exista și persoane mature, însă la 17 ani încă ești copilăros.
Asta nu depinde de vârstă, în parte. Găsești persoane mai mature și printre cei de 15-16 ani (am cunoscut) de nu-ți vine a crede. Depinde de tine, cum te vezi tu.

| Andreeaioan115 explică (pentru armygirl):

Dar la 18 ani esti adolescent/a?

| armygirl a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Teoretic, la 18 ani ești adult. Dar mulți se maturizează după 20 de ani. Așa că, poți să îți spui că ești matură, dacă așa te simți. La fel, poți sa îți spui că ești încă o copilă, dacă asemenea te comporți.

| CaliforniaLA a răspuns:

Cum vrei, depinde si de gândirea si comportamentul tau. Unii ar da orice să mai fie copii, alții ar da orice să fie priviți maturi. E strict alegerea ta, deși toată lumea o să-ți scoată ochii pe faptul că trebuie sa te maturizezi

| Andreeaioan115 explică (pentru CaliforniaLA):

Dar din punctul tau de vedere? La 17 ani esti copil sau un om matur?

| Ioanaaaaaaaa33333 a răspuns:

Depinde de mai multe aspecte..cum ar fi comportamentul, gândirea, etc..Probabil că ești mătură din anumite puncte de vedere și din altele nu...Probabil mai ai nevoie să descoperi anumite lucruri